1. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Dlatego po każdej Mszy Świętej odmówimy Litanię do Jana Pawła II i odśpiewamy „Barkę”.

2. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Po Eucharystii odśpiewamy I część Gorzkich Żali. Około godz. 20.30 odmówimy różaniec, który będą prowadzić mężczyźni. Zakończenie adoracji około 21.00.

4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 19.00. Po nabożeństwie odśpiewamy II część Gorzkich Żali i odmówimy różaniec, który poprowadzą KŻR. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Do adoracji Grobu Pańskiego zapraszamy strażaków.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 – w tych godzinach będzie możliwość spowiedzi świętej. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co pół godziny. Po godzinie 15.00 będzie sprzątany kościół. W Wielką Sobotę przed Liturgią, którą rozpoczniemy o godz. 20.00 odśpiewamy III część Gorzkich Żali. Na tę liturgię przynosimy świece. Po nabożeństwie odmówimy różaniec. Adoracja do godz. 24.00.

6. Podczas nabożeństw Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. Przypominamy, że spowiadamy od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

7. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 wspólną procesją rezurekcyjną i Mszą Świętą w intencji parafian. Zapraszam asystę procesyjną, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami i strażaków.

8. W dni Triduum Paschalnego kancelaria nieczynna.

9. W piątek zostały założone ostatnie witraże w naszym kościele. Pozostały do wykonania małe poprawki. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom.