AktualnościOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 13 marca 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Misjonarzy wspieramy dzisiaj naszymi ofiarami złożonymi na tacę.

2. Gorzkie żale odśpiewamy dzisiaj po Mszy świętej o godz. 17.00.

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dzieci, o godz. 17.40 młodzież i dorosłych. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. W najbliższy piątek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. O godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

7. Serdecznie zachęcamy młodzież i dzieci do uczęszczania na spotkania Ruchu Światło – Życie. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00. Grupa bardzo się rozrasta, z czego bardzo się cieszymy!

8. W dniach 21 – 22 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Wadowic, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w ramach dziękczynienia za 25 lat istnienia parafii Miłosierdzia Bożego. W Łagiewnikach zawierzymy parafię Bożemu Miłosierdziu. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Arkadiusz. Zapisy w kancelarii, zakrystii lub bezpośrednio u ks. Arkadiusza pod numerem 729 – 693 – 350. Plan pielgrzymki na facebooku parafii. Serdecznie zapraszamy!

9. Serdecznie zapraszamy do udziału w II Gostynińskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 25 marca o godz. 19.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 marca o godz. 17.30 w naszym kościele parafialnym. Zapisu możemy dokonać przez internet przez wypełnienie formularza lub w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.

10. W naszym gostynińskim kinie „Siemowit” w najbliższym czasie zostaną wyświetlone dwa wartościowe filmy: „Cud Guadalupe” oraz „Nędzarz i madame”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na rzecz kolejnych prac przy naszym kościele. Obecnie dysponujemy kwotą 6.900 złotych.