AktualnościOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO / 17 kwietnia 2022

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Życzenia biskupa Piotra Libery:
Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!
Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.
Płock, Pascha A. D. 2022

3. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Dziękujemy diakonowi Sebastianowi i osobom towarzyszącym za przygotowanie dekoracji w kościele. Dziękujemy lektorom, ministrantom, chórowi, asyście procesyjnej. Dziękujemy strażakom za podjęcie się czuwania przy Grobie Pańskim.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii obchodzimy odpust parafialny. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył ks. kan. Krzysztof Jończyk, proboszcz par. św. Marcina. Na wszystkich Mszach Świętych Słowo Boże będzie głosił ks. Emil Stolarczyk, pracujący w jednej z diecezji na Ukrainie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na jego potrzeby. Jednocześnie prosimy o poinformowanie osób narodowości ukraińskiej, że przed każdą Mszą Świętą ks. Emil będzie spowiadał w języku ukraińskim.

7. Po niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy naszą wizytę duszpasterską, która odbędzie się jak w roku ubiegłym. Zapraszamy wszystkich wiernych na Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic.