AktualnościOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 3 kwietnia 2022

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Dzisiaj kończymy także nasze wielkopostne rekolekcje. Dziękujemy ks. Tomaszowi za trzydniowe przybliżanie nas do Boga. Zapewniamy o naszej modlitwie w trudzie i radości budowania duchowego materialnego kościoła w parafii św. O. Pio w Płońsku.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Nabożeństwo gorzkich żali o godz. 17.00.

3. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele. Adorację zakończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Podczas adoracji możliwość spowiedzi. W tym dniu zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową mężczyzn na godz. 20.30.

5. W piątek po Mszy Świętej o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 odwołana.

6. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Dzieci zapraszamy na tę Mszę Świętą z palmami.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. Obecnie mamy 12 900 złotych.

9. Dziękujemy także za dary składane na paczki na Ukrainę. W tym tygodniu przewieziemy dary do Caritas w Płocku. Pamiętajmy jednak, że zbiórka trwa nadal. Kosz wystawiony jest przy wejściu głównym do kościoła.