CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.

2. W piątek 25 osób naszej parafii przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bardzo dziękujemy za poczucie odpowiedzialności za dzieci zagrożone aborcją. W piątek także odbyła się II Nocna Gostynińska Droga Krzyżowa. Bardzo dziękujemy za liczny udział. Za skupienie i modlitewną atmosferę.

3. Gorzkie żale o godz. 17.00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do chorych jeździć będziemy od godz. 10.00.

5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7.00, adoracja do godz. 9.00. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji KŻR.

6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

7. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.

8. Caritas organizuje zbiórkę różnych produktów żywnościowych, higienicznych, opatrunkowych, które posłużą do stworzenia paczek dla Ukrainy. Lista produktów jest umieszczona na tablicy ogłoszeń. Produkty będzie można przynosić od poniedziałku i umieszczać w koszu umieszczonym przy kratach wejścia głównego do kościoła. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Przy tej okazji informujemy, że rozpoczęliśmy wsparcie ks. Emila Stolarczyka pracującego na Ukrainie. Na obecnym etapie pomagamy mu przez przekazywanie intencji mszalnych. Dlatego informujemy, że intencje popogrzebowe nieodebrane przez rodziny zmarłych są przekazywane ks. Emilowi.

9. Dzisiaj Warsztaty Terapii Zajęciowej organizują kiermasz wielkanocnych dekoracji. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia i zakupienia. Dzieła samodzielnie wykonane przez pensjonariuszy WTZ mogą posłużyć jako dekoracja w naszym domu, ale także jako prezent dla bliskich lub znajomych.

10. W piątek rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. W sposób szczególny zapraszamy dzieci komunijne na sobotnią i niedzielną Mszę Świętą o godz. 11.00. Na sobotnią Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszamy chorych i starszych. Spowiedź rozpoczyna się około 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Markowicz, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Płońsku. Ofiary, które będzie zbierał rekolekcjonista w przyszłą niedzielę przeznaczone są na budowę kościoła w tejże parafii.

11. Dnia 8 kwietnia (za dwa tygodnie), po Mszy Świętej o godz. 17.00 wyruszy Gostynińska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Już teraz zachęcamy do licznego udziału.

12. Bardzo dziękujemy za ofiary na prace remontowe przy kościele. Mamy już 10 700 złotych.

13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek na godz. 17.00.
14. Pan Domżał w ubiegłym tygodniu wyczyścił wszystkie paramenty liturgiczne i tabernakulum. Bardzo dziękujemy na dobre serce.
15. Członkini naszej scholii, Nadia Machała uczestniczyła w programie Voice Kids. Serdecznie gratulujemy.