Ogłoszenia parafialne 10 maja
1. W środę, 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą Świętą, którą odprawimy o godz. 19.30, następnie odmówimy różaniec i pójdziemy z procesją fatimską. Jeżeli ktoś ma życzenie może przed Mszą Świętą złożyć przed ołtarzem kartkę z intencją, w której odprawimy Mszę Świętą i odmówimy różaniec.
2. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Wszystkich chętnych zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 7.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny. Modlitwę poprowadzi Wspólnota św. Andrzeja. Adoracja potrwa do godz. 9.00.
3. W przyszłą niedzielę, 10 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności. Już teraz, 23 maja (sobota) zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17.00 i potrwa do godz. 19.00.
4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy Świętej o godz. 17.00. W sobotę majowe odśpiewamy przy naszej figurce bezpośrednio po zakończonej Mszy Świętej.
5. Jutro o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie członków Rad Parafialnych. Serdecznie zapraszam.
6. Apostolat Złota Róża, w dniu 23 maja 2026 r., zaprasza na pielgrzymkę do Obór. Wyjazd o godz. 7.00. Miejsce wyjazdu: parking parafii Miłosierdzia Bożego. Koszt 70 złotych. Zapisy pod numerem 792 392 135.
7. 6 czerwca zapraszamy młodzież do udziału w 30. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2000” pod hasłem „Genesis” – wrócić do początku. Szczegóły i zapisy u ks. Karola. Koszt 100 złotych (przejazd, wstęp i ubezpieczenie).
8. Dziękujemy młodej parze Klaudii i Michałowi za kwiaty w naszym kościele.
9. Od 12 maja będzie do dyspozycji kalendarz na 2027 rok. Rezerwacji możemy dokonywać w godzinach kancelaryjnych.
10. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. We wtorek na godz. 17.50 zapraszamy dzieci SP 1, w środę na godz. 18.00 zapraszamy dzieci SP 5 i Sierakówka.
11. 10 osób z naszej młodzieżowej wspólnoty oazowej uczestniczy w rekolekcjach. Dziękujemy!
12. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Osady i Strzałek w intencji dobrych plonów i dobrej pogody, podczas której dokonamy poświęcenia pól.
13. Jutro o godz. 7.20 wyruszy wycieczka dzieci do Biskupina i Gniezna. Dziękujemy ks. Karolowi za organizację wyjazdu.
