AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne 17 maja

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

3. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 23 maja. Zapraszamy na czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą z rozszerzoną Liturgią Słowa, po Mszy Świętej odśpiewamy Litanię Loretańską, po niej zapraszamy do wspólnego czuwania. Około 19.20 rozpoczniemy różaniec. O godz. 20.00 zakończymy adorację.

4. Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. 6 czerwca zapraszamy młodzież do udziału w 30. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2000” pod hasłem „Genesis” – wrócić do początku. Szczegóły i zapisy u ks. Karola. Koszt 100 złotych (przejazd, wstęp i ubezpieczenie).

6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania dzieci przygotowujące się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

7. Wczoraj, nasi ministranci uczestniczyli w diecezjalnym finale turnieju piłki nożnej. Dziękujemy!

8. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Leśniewic w intencji dobrych plonów i dobrej pogody, podczas której dokonamy poświęcenia pól i odnowionego przydrożnego krzyża.

9. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości względem parafii. Dziękujemy za uporządkowanie terenu przed kościołem, nowe kwiaty, opiekę nad kwiatami przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję za wsparcie finansowe dla kleryków/ Dziękujemy także za ofiary na cele parafialne. W ostatnich tygodniach wpłynęło 1650 złotych. Bóg zapłać!