AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (26 Niedziela Zwykła  – 29.09.2019 r.)

Ogłoszenia parafialne (26 Niedziela Zwykła  – 29.09.2019 r.)

 1. Bardzo dziękuję wszystkim za przygotowanie i obecność na uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej „Inkę” Danutę Sedzikównę. Dziękuję za obecność inicjatorowi akcji Serce dla Inki ks. Jarosławowi Wąsowiczowi.

 2. Dziękuję za zaangażowanie wielu osób w Koronkę na ulicach miast. W naszej parafii modliliśmy się w 5 miejscach. Bóg zapłać.

 3. Od wtorku zapraszamy do modlitwy różańcowej – o 16.00 dzieci, po Mszy świętej o godz. 17.00.

 4. 2 października o godz. 11.00 w kościele parafii św. Marcina zostanie odprawiona Msza Święta trydencka requiem w intencji poległych w obronie Ojczyzny i zmarłych po wojnie obrońców Westerplatte. Zapraszamy serdecznie.

 5. W czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 17.30 do 19.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi.

 6. W piątek od godz. 8.00 odwiedzamy chorych naszej parafii. Od godz. 16.00 wystawienie N.S. i możliwość spowiedzi   pierwszopiątkowej. Dzieci klas IV otrzymują przy spowiedzi pamiątki pierwszych piątków miesiąca.

 7. W sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00 wystawienie N.S. i adoracja do godz. 9.00. O godz. 9.00 Msza Święta dla KŻR. Opiekunem   Żywego Różańca będzie ks. Marcin.

 8. W niedzielę na sumie odbędzie się ostatnia uroczysta procesja eucharystyczna w tym roku. Zapraszamy serdecznie, asystę, dzieci   sypiące kwiatkami, ministrantów.

  9. Informacje dotyczące uroczystości komunijnych w naszej parafii: Spotkania dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbywać się będą w II niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00. Opiekunem grupy będzie ks. Marcin, Komunia odbędzie się w ostatnią niedzielę maja, czyli 31. Spotkania dzieci przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbywać się będą w III niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11.00. Opiekunem grupy będzie ks. Leszek. Uroczystość odbędzie się 14 czerwca. Bardzo prosimy o dostarczenie do końca października następujących dokumentów: aktu chrztu, jeżeli dziecko chrzczone było poza naszą parafią, oraz zgody na uczestnictwo w uroczystości w naszej parafii od osób, które mieszkają na terenie innej parafii.

 10. Bardzo dziękuję państwu Elżbiecie i Piotrowi Balcerzakom za wymianę wszystkich żarówek w kościele na nowe. Bóg zapłać za poczucie odpowiedzialności za stronę materialną funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Różańca, Anioła Stróża, Dobrych Nowin.

Dodaj komentarz