AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (27 Niedziela Zwykła – 06.10.2019 r.)

  1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 dzieci, po Mszy świętej o godz. 17.00 dorosłych i młodzież.

  2. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 wdowy i wdowców.

 3. W środę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 członków Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 4. W czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 17.30 do 19.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi.

5. Informacje dotyczące uroczystości komunijnych w naszej parafii: Spotkania dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbywać się będą w II niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 (za tydzień). Opiekunem grupy będzie ks. Marcin, Komunia odbędzie się w ostatnią niedzielę maja, czyli 31. Spotkania dzieci przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbywać się będą w III niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11.00. Opiekunem grupy będzie ks. Leszek. Uroczystość odbędzie się 14 czerwca. Bardzo prosimy o dostarczenie do końca października następujących dokumentów: aktu chrztu, jeżeli dziecko chrzczone było poza naszą parafią, oraz zgody na uczestnictwo w uroczystości w naszej parafii od osób, które mieszkają na terenie innej parafii.

 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii tzw. Niedzielę Radiową. Z naszej parafii będzie transmitowana w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej Msza Święta z godz. 9.00. W tym dniu będzie obecny wśród nas dyrektor Radia ks. Krzysztof Świerczyński, który wygłosi do nas na każdej Mszy świętej kazania. Taca z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego radia.

 7. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” W tym dniu ofiary do puszek będziemy zbierać na Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną a pochodzącą z ubogich rodzin młodzież.

 8. Przypominamy, że przyjmujemy już na intencje na rok 2020 – pragniemy uświadomić, że do końca stycznia są już prawie zajęte wszystkie intencje. Prosimy, aby nie zostawiać zamawiania Mszy świętej na ostatni moment. Przyjmujemy także zgłoszenia na wypominki całoroczne.

 9. KŻR w dniu 12 października organizują pielgrzymkę do Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u p. Janiny Skibińskiej.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Różańca, Anioła Stróża, Dobrych Nowin.

 11. Burmistrz Miasta Gostynina zaprasza na II Ogólnopolski Festiwal Chórów AVIS CANTORES. Uroczystość odbędzie się 12 października ( w sobotę) na Zamku Gostynińskim o godz. 15.30 (wstęp wolny).

 12. Zapraszamy młodzież do udziału w Powiatowym Konkursie Papieskim organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie. Więcej informacji w linku poniżej.

http://www.parafiaswmarcina.pl/index.php/2-uncategorised/187-24-wrzesnia-2019r