AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (31 Niedziela Zwykła – 03.11.2019 r.)

1. 1 listopada przeżyliśmy dzień Wszystkich Świętych. Na cmentarzach modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych. Bardzo dziękujemy za chwile pełne skupienia i zadumy jakie przeżyliśmy na cmentarzu przy ul. Kowalskiej. Bóg zapłać za godne uczczenie, tych których nie ma już wśród nas.
2. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom czyśćcowym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Należy pobożnie nawiedzić cmentarz, pomodlić się w intencji zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, być bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć komunię świętą, odmówić modlitwy w intencji wyznaczonych przez papieża.
3. Do 8 listopada zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. O 17.30 odmówimy różaniec polecając naszych bliskich zmarłych w tzw. Wypominkach jednorazowych, a później o 18.00 odprawimy Mszę świętą w ich intencji.
4. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. Nieplanowane. Serdecznie zapraszamy. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…
5. 8 listopada o godz. 19.30 zachęcamy do udziału w Wieczorze Chwały w parafii św. Stanisława w Płocku.
6. W dniu 9 listopada (w sobotę) o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów skępskich na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych pielgrzymów. Miejsce modlitwy – cmentarz św. Jakuba, przy pomniku Nieznanego Żołnierza.
7. Przypominamy rodzicom i dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej o spotkaniu w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.
8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii akcja „Pola Nadziei”. „Pola Nadziei” to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach.
9. 10 listopada Burmistrz Miasta zaprasza na historyczną podróż po Gostyninie patrioBUSEM. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. 17 listopada na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci uczestniczące w różańcu. Otrzymają one ciekawe nagrody.
11. KPRM 7 grudnia organizuje wyjazd do Torunia na uroczystość 28 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy i p. Marii Przybysz.
12. Od dzisiejszej niedzieli modlimy się nowymi wypominkami rocznymi. Gdyby były jakieś błędy bardzo prosimy o natychmiastowy kontakt.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dysponujemy nowym numerem naszej parafialnej gazety „W promieniach miłosierdzia”.

Dodaj komentarz