AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (32 Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.)

1. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ks. Dziekan zaprasza na uroczystą Mszę na godz. 11.30 do kościoła NMP Matki Kościoła. Są to jednocześnie uroczystości odpustowe parafii św. Marcina.
2. W naszej parafii Msze święte 11 listopada odprawione będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
3. 11 listopada pamiętajmy o modlitwie za ks. Marcina Milewskiego, zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o godz. 17.00.
4. We wtorek zapraszamy na godz. 17.00 na wspólną modlitwę wdowy i wdowców.
5. W środę po Mszy świętej o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej spotkanie KPRM.
6. W czwartek w godz. 17.30 – 19.00 zapraszamy na adorację NS. W tym czasie jest możliwość spowiedzi.
7. Przypominamy rodzicom i dzieciom przygotowującym się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego o spotkaniu w niedzielę 17 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00.
8. Dzisiaj w naszej parafii odbyła się akcja „Pola Nadziei”. „Pola Nadziei” to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach. Po Mszach świętych zbieraliśmy ofiary do puszek na ten cel.
9. 17 listopada, za tydzień na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci uczestniczące w różańcu. Otrzymają one ciekawe nagrody.
10. W następną niedzielę 17 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 należący do koła misyjnego i wolontariatu organizują kiermasz ciast z przeznaczeniem na Adopcję na Odległość. Wspierana przez szkołę placówka prowadzona jest przez księży Salezjanów, znajduje się w Zambii w mieście Kabwe w najuboższej dzielnicy miasta Makululu. Księża Salezjanie prowadzą tam parafię, szkołę, dom dziecka. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
11. KPRM 7 grudnia organizuje wyjazd do Torunia na uroczystość 28 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy i p. Marii Przybysz.
12. Dzisiaj poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które Pan Organista w tym tygodniu rozpocznie roznosić do naszych domów. Zechciejmy go przyjąć życzliwie i serdecznie, pamiętając, że ofiara złożona przy tej okazji jest formą wynagrodzenia za jego posługę w naszej parafii. Pan organista będzie roznosił opłatek w tym tygodniu od godz. 10.00 według następującego porządku:
Wtorek: Marianów, Kleniew, Leśniewice;
Środa: Sierakówek, Leśniewice Małe;
Czwartek: Lisica, Lipa, Sałki, Osada, Brzozówka;
Piątek: Strzałki, ul. Morenowa, Zazamcze domy prywatne, Makulińskiego, Mikulskiego, Jarmolińskiego, Bieranckiego, Treli;
Sobota: Drzewce, Stanisławów Skrzański, Skoki, ul. 18-go Stycznia.

Dodaj komentarz