Ogłoszenia parafialne – 4 stycznia
1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach Bożego Narodzenia.
2. W najbliższy wtorek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego (2026). Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. P. Kościelna będzie rozprowadzała zestawy kolędowe po każdej Mszy Świętej.
3. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością stał się organizowany w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do parafii św. Marcina, gdzie po Mszy Świętej o godz. 11.00 ruszymy z Orszakiem Trzech Króli. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich członków grup parafialnych na spotkanie opłatkowe.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania z orkiestrą i chórem gostynińskim.
7. Podczas kolędy kancelaria parafialna od wtorku do czwartku czynna od godz. 8.00 do 9.00. Przepraszamy za utrudnienia.
8. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości podczas dotychczasowej kolędy. Dziękujemy za poświęcony czas i dowożenie nas do parafian, za każdą kawę, herbatę, ciastko i obiad. Dziękujemy Kołu Gospodyń ze Strzałek i Osady za przygotowanie spotkania kolędowego dla mieszkańców Strzałek, Osady, Sałek, Lipy i Brzozówki.
