AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Boże Narodzenie / 24/25.12.2021 r.)

1. „Panie, Boże Najwyższy, który uniżyłeś się dla nas, jesteś niezmierzony, a stałeś się maluczkim; jesteś bogaty, a stałeś się ubogim; jesteś wszechmocny, a stałeś się słabym…”. Papież Franciszek
Umiłowani Diecezjanie!
Polecam Was w mojej modlitwie Bogu, który w Tajemnicy Wcielenia daje nam zbawienie. Celebrujemy z radością to Misterium Narodzin Bożego Syna, bo przynosi nam światło, nadzieję i pojednanie z Bogiem Ojcem.
Niech w trudnych czasach pandemii nasze serca pokrzepią się i rozradują prawdą o bliskości Wcielonego Boga, otwierając się na Jego działanie i umacniając się w wierze. Niech Boża Dziecina ubogaci naszą codzienność wszelką łaską i potrzebnymi nam darami prowadząc nade wszystko do wzrostu naszej miłości i świętości!
Przekazuję Wam Kochani, wraz z moim pasterskim błogosławieństwem, najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne!
Płock, Narodzenie Pańskie 2021 r. Wasz biskup Piotr
2. Kochani Siostry i Bracia! W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa, które są źródłem radości i nadziei, pragnę w duchu miłości złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel – Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach i rodzinach przestrzeń dla siebie, niech będzie blisko naszego życia, umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Szczęść Boże.
3. Msze Święte w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego. Na każdej Mszy Świętej małżeństwa naszej parafii będą uroczyście odnawiały przyrzeczenia małżeńskie.
5. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie przesunięta na późniejszy czas.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.