AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.)

1. W związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Kobiet składamy wszystkim paniom wyrazy wielkiego szacunku i miłości, pogody ducha, spełnienia pragnień, a przede wszystkim abyście Drogie Panie zawsze swoją postawą były podobne do Maryi.
2. Trwają prace nad montażem organów. Dziękuję za ofiary, które wpływają na ten cel. Bóg zapłać!
3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pokutne: DROGĘ KRZYŻOWĄ w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, po mszy świętej o godz. 17.00 dla dorosłych i młodzieży; GORZKIE ŻALE w niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 17.00. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
4. Pamiętajmy, że Wielki Post to czas pokutny w kościele. Powstrzymajmy się w tym czasie od zabaw, tańców, dyskotek.
5. W tym tygodniu zapraszamy: we wtorek na godz. 17.00 wdowy i wdowców, w środę na 17.00 na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy; w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 na adorację NS do godz. 19.00, którą zakończymy modlitwą różańcową w intencji powołań kapłańskich, którą poprowadzą Margaretki.
6. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Ad gentes – niedzielę szczególnej modlitwy za misje.
7. Za tydzień zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość odbędzie się 14 czerwca o godz. 10.30.
8. Przypominamy, że Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się 31 maja w dwóch grupach: o godz. 10.00 – dzieci ze szkół w Sierakówku, SP nr 5, klasa III c ze SP nr 1 oraz dzieci spoza parafii; o godz. 12.00 dzieci ze SP nr 1 klasy III a i b.
9. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie reprezentantów wszystkich grup parafialnych.
10. W niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 będzie możliwość spotkania z nauczycielami i uczniami Szkół Katolickich z Płocka. Serdecznie zapraszamy.
11. Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5,- Pamiętajmy, że ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej parafialnej gazety „W promieniach miłosierdzia”.

Dodaj komentarz