AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (III Niedziela Bożego Narodzenia – święto Chrztu Pańskiego, 10.01.2021 r.)

1. We wtorek dk. Arkadiusz obchodzi swoje imieniny. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na godz. 17.00.
2. Informujemy, że Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 11 kwietnia, w uroczystość odpustową naszej parafii, podczas wizytacji kanonicznej ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Prosimy, aby osoby zainteresowane, które tego jeszcze nie uczyniły, złożyły do końca stycznia deklaracje o chęci przyjęcia sakramentu. Z dniem 1 lutego lista kandydatów zostaje zamknięta.
3. Uroczystości komunijne odbędą się w następujących terminach: I Komunia Święta 30 maja, Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 13 czerwca. Bardzo prosimy o dostarczenie deklaracji do końca lutego. Z dniem 1 marca listy zostaną zamknięte.
4. W miesiącach marcu, kwietniu, maju, lipcu i wrześniu odbędą się kursy przedślubne dla narzeczonych. Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na kursy w kancelarii parafialnej. Ułatwi to nam dobre zorganizowanie kursów w dobie pandemii.
5. W najbliższym czasie zapraszamy na Msze święte kolędowe o godz. 17.00:
a) W poniedziałek mieszkańców ul. Zalesie;
b) We wtorek mieszkańców ulicy Zakładowej, Piechota, Sąsiedzkiej, Gościnnej;
c) W środę mieszkańców ulicy Kutnowskiej;
d) W czwartek mieszkańców ulicy Wspólnej;
e) w piątek mieszkańców ulicy Kwiatowej, Ziemowita, Legionów Polskich;
f) W sobotę mieszkańców ulicy Kolonia i PCK.
Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą wodę do pobłogosławienia, którą poświęcicie swoje domy i mieszkania. Bardzo dziękujemy za liczną obecność na Mszach świętych kolędowych i za wszelkie przejawy życzliwości. Dziękujemy także za ofiary składane przy tej okazji na rzecz funkcjonowania parafii.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.