AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (III Niedziela zwykła – 24.01.2021 r.)

1. Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj, w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, aby w tę właśnie niedzielę, podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Bożemu. Zachęcamy dzisiaj do wyciągnięcie Pisma Świętego spośród innych książek i do wspólnej lektury Słowa Bożego w gronie rodziny i bliskich.
2. Zachęcamy serdecznie do wejścia na nasz parafialny facebook. Wysłuchajmy kilkuminutowego świadectwa tancerki, aktorki, prezenterki telewizyjnej Idy Nowakowskiej, która kieruje do naszej wspólnoty parafialnej kilka słów.
3. Informujemy, że Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 11 kwietnia, w uroczystość odpustową naszej parafii, podczas wizytacji kanonicznej ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Prosimy, aby osoby zainteresowane, które tego jeszcze nie uczyniły, złożyły do końca stycznia deklaracje o chęci przyjęcia sakramentu. Z dniem 1 lutego lista kandydatów zostaje zamknięta. 14 lutego po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne.
4. W miesiącach marcu, kwietniu, maju, lipcu i wrześniu odbędą się kursy przedślubne dla narzeczonych. Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na kursy w kancelarii parafialnej. Ułatwi to nam dobre zorganizowanie kursów w dobie pandemii.
5. W najbliższym czasie zapraszamy na Msze święte kolędowe o godz. 17.00:
a) W poniedziałek mieszkańców ulicy Klonowej, Kochanowskiego, Szydłowieckiego, Wilczkowskiego, Sadownika.
b) We wtorek mieszkańców ulicy ul. Piaskowej, Leśnej, Wyspiańskiego.
c) W środę mieszkańców ulicy Kościuszki, Moniuszki, Prusa i Kraśnica. Zapraszamy także wszystkich, którzy jeszcze nie byli na wspólnej modlitwie kolędowej w naszym kościele.
Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą wodę do pobłogosławienia, którą poświęcicie swoje domy i mieszkania. Bardzo dziękujemy za liczną obecność na Mszach świętych kolędowych i za wszelkie przejawy życzliwości. Dziękujemy także za ofiary składane przy tej okazji na rzecz funkcjonowania parafii.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem, Połowę dzisiejszych ofiar przeznaczymy na pomoc mieszkańcom Chorwacji, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. Bóg zapłać!