AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (IV Niedziela Zwykła / 30.01.2022 r.)

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Pamiętać będziemy o naszej pani Ewie, zakrystiance, która jest wdową konsekrowaną. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od 17.30 do 19,00, wieczorem o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec mężczyzn;
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą o godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00; do chorych będziemy jeździć od godz. 9.00;
– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 9.00 zakończona Mszą Świętą w intencji KŻR.
5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.30, podczas której będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.
6. W dniach 17 – 24 lipiec 2022 r. ks. Arkadiusz organizuje pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W razie pytań prosimy kontaktować się z ks. Arkadiuszem pod numerem 729 – 693 – 350.
7. W tym roku, w miesiącach marcu (6, 13, 20 i 27) i czerwcu (1, 8, 15, 22) odbędą się kursy przedślubne. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
8. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, będziemy mogli wesprzeć ofiarami składanymi do puszek, rodzinę państwa Kamińskich. Mama choruje na raka, jej syn Tymek choruje na SMA typu 1, na co potrzebuje najdroższego leku świata. Zatrzymuje chorobę, ale kosztuje 9.5 mln złotych. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie pod chórem.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
– sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.