środa, 21 lutego, 2024
Aktualne wydarzeniaOgłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE / NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA / 24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Obchodzimy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Uroczysta Suma o godz. 12.30.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Przy tej okazji dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości względem rodziny z Ukrainy, która zamieszkuje na jednym z wikariatów naszej plebanii. Jakże wiele osób, usłyszawszy o tym, ofiarowało swoje dary, zaproponowało swoją pomoc. Bardzo dziękuję za Wasze dobre serca! Pani Maja wraz z dziećmi i siostrą prosiła o przekazanie słów wdzięczności.

3. Dziękujemy księdzu Emilowi za jego dzisiejszą obecność w naszej wspólnocie parafialnej. Za Słowo Boże, które do nas skierował, za posługę sakramentalną w konfesjonale w języku ukraińskim. Obiecujemy, że będziemy wspierać jego wspólnotę parafialną i jego samego. Po jednej lub dwie intencje z pogrzebów będziemy przekazywać ks. Emilowi, oczywiście za zgodą rodziny.

4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

5. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.30. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

8. 2 maja planujemy zorganizować kolejny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. W tym roku pojedziemy do Białotarska. Początek rajdu o godz. 11.00. Więcej informacji w przyszłą niedzielę. Prosimy o dokonywanie zapisów w kancelarii lub zakrystii. Umożliwi nam to przygotowanie odpowiedniej liczby posiłku.

9. Od jutra zapraszamy Was, Drodzy Parafianie, na Msze Święte kolędowe. Msze Święte będziemy odprawiać o godz. 18.30. Chrystusowi Zmartwychwstałemu będziemy polecać Wasze Rodziny. Serdecznie zapraszamy.
W poniedziałek mieszkańców Sierakówka i Kleniewa.
We wtorek mieszkańców Marianowa i Stanisławowa.
W środę mieszkańców Lipy, Sałek, Strzałek, Osady i Brzozówki.
W czwartek mieszkańców Leśniewic, Drzewiec i Lisicy.
W piątek mieszkańców Zalesia i Skoków.