AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.)

 1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii Uroczystość odpustową. Inną od poprzednich – bez zaproszonego sumisty, kapłanów dekanatu, parafian i gości, bez procesji na zakończenie uroczystej Sumy. Zachęcamy dzisiaj, w sposób szczególny do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Módlcie się za całą naszą parafię, ale przede wszystkim o ustanie choroby korona wirusa na świecie.
 2. W związku z pandemią panującą na świecie ks. Biskup przedłużył na czas nieokreślony dyspensę na uczestnictwo we Mszach świętych. Zachęcamy do oglądania transmisji Mszy świętych: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 12.30.
 3. W tym tygodniu zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, piątek od godz. 15.00 do godz. 17.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 do godz. 19.00. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłych tygodniach zaangażowali się w adorację NS.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary, które złożymy w tym tygodniu do puszek zawieszonych na końcu kościoła przeznaczymy na zakup respiratora w ramach akcji organizowanej przez par. św. Marcina.
 5. W ramach nowych przepisów wprowadzonych przez ministra zdrowia informujemy, że w naszym kościele może znajdować się jednocześnie 28 osób, a w kaplicy cmentarnej na ul. Kowalskiej 9 osób. Prosimy o noszenie maseczek. Dla ułatwienia liczenia wiernych i dezynfekcji miejsc prosimy zajmować wyznaczone miejsca.
 6. Z wiadomych przyczyn odwołujemy rajd rowery, który miał się odbyć 1 maja.
 7. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie chrztów i ślubów. Czyńmy to w godzinach kancelaryjnych na telefon stacjonarny podany na stronie parafialnej.
 8. Decyzją biskupa płockiego Piotra Libery Komunie Święte zostały przesunięte na czas powakacyjny. W naszej parafii Komunie święte odbędą się w następujących terminach:
 9. I komunia święta – I tura – 11 października 12.30 – dzieci klas z Sierakówka, SP nr 5, klasa IIIc ze SP nr 1;
 10. I komunia święta – 18 października godz. 12.30 – dzieci klas III a i b ze SP nr 1;
 11. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego – 25 października godz. 12.30.
 12. Dziękujemy wszystkim za wszelkie przejawy życzliwości – za ofiary przesyłane na konto, przekazywane osobiście i składane do puszek na rzecz funkcjonowania parafii. Bóg zapłać!

Dodaj komentarz