AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.)

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO
Płock, Wielkanoc A. D. 2021
Umiłowani Diecezjanie!
Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w trudnych okolicznościach doświadczenia pandemii i jej skutków. Niech jednak światło i moc Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nam wszystkim nową nadzieję, pokrzepi serca i wzmocni siły! Niech zainspiruje nas również do konkretnych działań, będących znakiem nowej solidarności.
Powierzając się ufnie Zmartwychwstałemu Jezusowi, przekazuję Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Paschalnych!
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –
† Piotr Libera Biskup Płocki
My, Duszpasterze Parafii Miłosierdzia Bożego dołączamy się do tych życzeń, Jego Escelencji Księdza Biskupa. Życzymy, by te święta, przeżywane w tak trudnym czasie przyniosły nam pokój, radość, wzajemną życzliwość i dały nam nadzieję na lepsze jutro. Niech Zmartwychwstały Chrystus stanie się źródłem umocnienia naszego ducha. Szczęść Boże!
1. Dziękujemy ks. Leszkowi i wielu osobom, które go wspierały za wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, adorującym. Dziękujemy strażakom za zaciągniętą wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa.
3. Jutro modlimy się i wspieramy WSD w Płocku. Jutrzejsze ofiary składane na tacę przeznaczymy na utrzymanie naszego seminarium.
4. Za tydzień obchodzić będziemy nasz odpust parafialny Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.30.
5. Za tydzień na dodatkowej Mszy świętej o godz. 15.00 ks. biskup Mirosław Milewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tej Mszy świętej będą obecni TYLKO kandydaci do bierzmowania. Zapraszamy na próbę przed bierzmowaniem w sobotę na godz. 10.00.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Po każdej Mszy świętej rozprowadzamy maseczki ochronne. Przekazane zostały przez Rząd RP.