AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne / Uroczystość Chrystusa Króla, Króla Wszechświata (24.11.2019 r.)

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, podczas której świętujemy królowanie Chrystusa. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po roratach zapraszamy na wspólne śniadanie. Rekolekcje adwentowe w tym roku przypadają w dniach 13 – 14 – 15 grudnia.
2. Do chorych w grudniu, z racji spowiedzi rekolekcyjnych, jeździć będziemy dopiero 20 grudnia od godz. 8.00.
3. Dziękujemy bardzo serdecznie za wsparcie działalności Koła Misyjnego i Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1. W trakcie kiermaszu ciast dzieci i młodzież zebrała kwotę ponad 1600 zł. na wsparcie akcji Adopcja na odległość prowadzoną przez księży salezjanów w Zambii.
4. Dzisiaj 12 chłopców zostało przyjętych do grona ministrantów. Cieszymy się bardzo z tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wzrostu ilości ministrantów w naszej parafii. Dziękujemy rodzicom, ks. Dariuszowi, starszym ministrantom.
5. Są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli zaopatrzyć się w świece Caritas w cenie 6 i 12 zł. Przypominamy, że zysk ze sprzedaży świec jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
6. KPRM 7 grudnia organizuje wyjazd do Torunia na uroczystość 28 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy i p. Marii Przybysz.
7. Pan organista będzie roznosił opłatek w tym tygodniu według następującego porządku:
Wtorek, 26 listopada od godz. 10.00: Skoki, ul. Dybanka, Ziemowita, Kwiatowa, Wspólna (domy prywatne), Działkowa, Chopina, Broniewskiego, Zacisze, Norwida, Zakładowa (domy prywatne), Piechota;
Środa, 27 listopada od godz. 13.00: ul. Kraśnica, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Generał Marii Wittek, Małkowskiego, Gerwatowskiego, Kolejowa, Żytnia, Fabiszewskiego, Wesoła;
Czwartek, 28 listopada od godz. 11.00: ul. Gościnna, Sąsiedzka, Polna (domy prywatne), Sienkiewicza, Marcinkowksiego, Kopernika (domy prywatne), Sosnowa;
Piątek, 29 listopada od godz. 11.00; ul. Jagiellończyka, Szydłowieckiego, Kostkiewicza, Święcickiego, Sadownika, Prusa, Piaskowa, Wilczkowskiego, Kochanowskiego, Klonowa;
Sobota, 30 listopada od godz. 12.00: ul. Leśna, Akacjowa, Lipowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Wierzbowa, Konopnickiej, Wyspiańskiego.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, W promieniach miłosierdzia.

Dodaj komentarz