AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.)

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Świętej nasza wspólnota parafialna przeżywa szczególną uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III naszej parafii. Otoczmy modlitwą tych, którzy po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca.
2. INFORMACJE DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH
a) W ramach Białego Tygodnia dzieci przyjdą do kościoła tylko jeden raz: dzieci z godz. 11.00 w poniedziałek, dzieci z godz. 12.30 we wtorek, dzieci z godz. 14.00 w środę.
b) Pamiątki Uroczystości I Komunii świętej dzieci otrzymają na Białym Tygodniu.
c) Bardzo dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci miejsca przewodniczenia, które zostało zamówione i przybędzie do nas w przyszłym tygodniu.
d) Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzieci do tak pięknej uroczystości.
3. Od wtorku zapraszamy do wspólnego odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa. Czynić to będziemy zawsze po Mszy świętej o godz. 17.00.
4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem, oraz o godz. 17.00. 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Świętej nasza wspólnota parafialna przeżywa szczególną uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III naszej parafii. Otoczmy modlitwą tych, którzy po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca.
2. INFORMACJE DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH
a) W ramach Białego Tygodnia dzieci przyjdą do kościoła tylko jeden raz: dzieci z godz. 11.00 w poniedziałek, dzieci z godz. 12.30 we wtorek, dzieci z godz. 14.00 w środę.
b) Pamiątki Uroczystości I Komunii świętej dzieci otrzymają na Białym Tygodniu.
c) Po błogosławieństwie zrobione zostanie pamiątkowe zdjęcie.
d) Bardzo dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci miejsca przewodniczenia, które zostało zamówione i przybędzie do nas w przyszłym tygodniu.
e) Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzieci do tak pięknej uroczystości.
3. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku zapraszamy do wspólnego odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa. Czynić to będziemy zawsze po Mszy świętej o godz. 17.00.
4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem, oraz o godz. 17.00. W tym dniu z racji procesji nie będzie popołudniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, strażaków, dzieci sypiące kwiatkami.
5. Diakon Arkadiusz, wdzięczny Bogu za dar powołania pragnie serdecznie zaprosić Drogich Parafian na uroczystą Mszę świętą w Bazylice Katedralnej w Płocku dnia 5 czerwca 2021 roku o godz. 11.00, podczas której z rąk J.E. Ks. Bp. Piotra Libery otrzyma Sakrament Święceń w stopniu prezbiteratu. Mszę świętą z uroczystym błogosławieństwem prymicyjnym, w naszej parafii, ks. Arkadiusz odprawi 20 czerwca o godz. 12.30. Diakon Arkadiusz bardzo prosi o modlitwę i obecność,
6. W czwartek ks. Leszek będzie obchodzić dzień swoich imienin. Prosimy o modlitwę w jego intencji. W sposób szczególny uczynimy to w piątek o godz. 17.00.
7. INFORMACJE DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO UROCZYSTOŚCI ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO. Uroczystość odbędzie się 13 czerwca w następujących grupach:
a. O godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej z Sierakówka pod opieką p. Iwony i ks. Arkadiusza. Próby odbędą się 7 i 9 czerwca o godz. 18.00.
b. O godz. 12.30 dzieci z klasy IV a i b ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką p. Danusi. Próby odbędą się 8 i 11 czerwca o godz. 18.00.
c. O godz. 14.00 dzieci z klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką p. Doroty. Próby odbędą się 7 i 9 czerwca o godz. 16.00.
8. W piątek od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych naszej parafii.
9. W sobotę od godz. 7.30 do 9.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętej w intencji Kół Żywego Różańca.
10. Wczoraj 6 ministrantów naszej parafii przyjęło posługi z rąk J.E. ks. Bp. Mirosława Milewskiego. Czterech przyjęło posługę lektoratu, natomiast dwóch posługę ceremoniarza. Gratulujemy nowym lektorom i i ceremoniarzam.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.