AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.)

1. W czerwcu zapraszamy do codziennej modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa.
2. Dziś przezywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, a także nam podczas sakramentu chrztu i bierzmowania.
3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00.
4. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Zapraszamy dzieci i rodziców na Biały Tydzień. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości – dziękujemy katechetom, rodzicom, księżom, pracownikom kościelnym. Bardzo dziękuję za dar ołtarza w postaci 4 pięknych lichtarzy.
5. W tym tygodniu wykonano 3 ławki do kościoła. Koszt prac wyniósł 10.000,-
6. Bardzo dziękujemy pielgrzymom do Częstochowy za dar ołtarza w postaci stojaka trybularz i kociołek na wodę święconą oraz za nowe świece do kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać.
7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie w tym roku ołtarzy: 1) przy Centrum Kultury mieszkańców Leśniewic, Leśniewic Małych, Lisic; 2) przy kościele mieszkańców ul. Kutnowskiej. Prosimy także o kwiatki do sypania podczas procesji.
10. 22 czerwca 2019 r. KŻR organizują wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na Wieczernik – spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Wyjazd o 6.30. Zapisy prowadzi p. Janina Skibińska. Nr telefonu na tablicy ogłoszeń.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
12. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI 20-LECIA BEATYFIKACJI PŁOCKICH BISKUPÓW MĘCZENNIKÓW
„Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy” (Ps 78)
Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!
13 czerwca 1999 r. podczas Mszy św. odprawianej w Warszawie św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108. męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Na ich czele byli dwaj płoccy pasterze – abp Antoni Julian Nowowiejski, Biskup Płocki, i jego biskup pomocniczy Leon Wetmański. W tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji. Dlatego w niedzielę 16 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, do udziału w diecezjalnych uroczystościach 20-lecia beatyfikacji naszych płockich pasterzy. Odbędą się one w Ciechanowie na terenie jedynej parafii w diecezji płockiej, której patronują Błogosławieni Biskupi Męczennicy.
Zgromadźmy się o godz. 14.00 na placu przed świątynią na ciechanowskim Krubinie, by wziąć udział w programie ewangelizacyjnym poświęconym w dużej mierze współczesnym prześladowaniom chrześcijan. O godz. 15.00 zapraszam do uczestnictwa we Msza św. koncelebrowanej, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo naszych Błogosławionym Biskupów Męczenników, za wszelkie łaski jakie spływają na nasz Kościół lokalny. Będziemy także prosić Serce Jezusa o pokój na świecie, by nasi bracia i siostry w wierze, zwłaszcza żyjący w krajach muzułmańskich mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga Trójedynego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wyśpiewania wspólnego „Te Deum laudamus” i z serca wszystkim błogosławię.
Płock, dnia 2 maja 2019 r.
† Piotr Libera
Biskup Płock

Dodaj komentarz