AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.)

1. Bardzo dziękujemy ks. Kan. Romanowi Bagińskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie naszych wielkopostnych rekolekcji. Bóg zapłać!
2. W piątek Mszą świętą o godz. 19.00 rozpoczniemy Gostynińską Nocną Drogę Krzyżową. Jutro, tj. w poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które zdeklarowały się wziąć w niej udział. Spotkanie odbędzie się w kościele.
3. W środę, po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych na Covid 19. Po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 odprawimy różaniec w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz w intencji powołań.
5. Również w czwartek zapraszamy na godz. 20.30 mężczyzn do modlitwy w intencji swoich rodzin.
6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki na Drogę Krzyżową o godz. 16.00 dzieci, po Mszy świętej o godz. 17.00 młodzież i dorosłych. W niedzielę na Gorzkie Żale, które będziemy śpiewać po Mszy świętej o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas nabożeństw piątkowych przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Na stronie parafialnej i w ogłoszeniach przy głównym wejściu do kościoła umieszczamy intencje Mszy świętych. Bardzo prosimy zainteresowane osoby, aby przybywając na Mszę Świętą sprawdzać, czy nie ma pomyłek w zamówionych intencjach. Jeżeli są prosimy o zgłaszanie ich przed Mszą świętą w zakrystii.
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na bezdotykową kropielnicę. Została już zamówiona. W tym tygodniu powinna dotrzeć do parafii.
9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych. Inicjatorami tego kiermaszu są dzieci, rodzice i nauczyciele klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie. Dzieci pragną pomóc małej Amelce, swojej koleżance, która zmaga się z nieuleczalną chorobą i wymaga całodobowej opieki.
10. 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu, w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zapraszamy chętnych do podjęcia modlitwy za poczęte dzieci, którym grozi aborcja. Bardzo prosimy o odbiór deklaracji przystąpienia do Duchowej Adopcji w zakrystii.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.