AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.)

  1. W związku z panującym koronawirusem prosimy o stosowanie i przestrzeganie zaleceń władz państwowych i zarządzenia biskupa płockiego Piotra Libery z dnia 26 marca. Bardzo prosimy, aby podczas liturgii i poza nią w kościele przebywało tylko 5 osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych parafian od dzisiaj do odwołania, w każdą niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00. Poza tym od poniedziałku do piątku od 7.30 do 17.00 będzie wystawienie N.S. i możliwość adoracji. Prosimy jednak o to, aby każdorazowo w kościele było tylko 5 osób.
  2. Przypominamy, że na naszym facebooku i stronie internetowej, każdego dnia możemy łączyć się duchowo ze wspólnotą parafialną uczestnicząc we Mszy świętej (w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 12.30).
  3. W pierwszy piątek miesiąca wizyta u chorych odwołana. Do chorych udajemy się w niebezpieczeństwie śmierci z namaszczeniem chorych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.
  4. W sobotę o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji KŻR. Na Mszę świętą zapraszamy tylko zelatorki naszych parafialnych KŻR. Wystawienie N.S. od godz. 7.30 do godz. 9.00.
  5. Wszystkie Msze święte w naszym kościele odprawiane są według przyjętych intencji. Wszystkie nabożeństwa, czuwania, Drogi Krzyżowe również odbywają się normalnie i będą transmitowane w internecie.
  6. Gdyby ktoś chciał skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić w godzinach urzędowania księży w kancelarii, w salce parafialnej. Spowiedź odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Oczywiście może to także uczynić przed każdą Mszą świętą przy kratkach konfesjonału (około 15 minut przed Mszą przynajmniej jeden kapłan jest w konfesjonale). Przypominamy, że w Polsce spowiedź i komunia święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 7 czerwca 2020 r.
  7. Sprawy kancelaryjne starajmy się załatwiać telefonicznie w godzinach urzędowania.

Dodaj komentarz