AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (VI Niedziela Wielkiego Postu – 05.04.2020 r.)

  1. W związku z panującym koronawirusem prosimy o stosowanie i przestrzeganie zaleceń władz państwowych i zarządzenia biskupa płockiego Piotra Libery z dnia 26 marca. Bardzo prosimy, aby podczas liturgii i poza nią w kościele przebywało tylko 5 osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych parafian w każdą niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00. Poza tym, w tym tygodniu, od poniedziałku do środy od 7.30 do 17.00 będzie wystawienie N.S. i możliwość adoracji. Prosimy jednak o to, aby każdorazowo w kościele było tylko 5 osób.
  2. Przypominamy, że na naszym facebooku i stronie internetowej, każdego dnia możemy łączyć się duchowo ze wspólnotą parafialną uczestnicząc we Mszy świętej (w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 12.30, Wielki Czwartek i Piątek o godz. 19.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00).
  3. Gdyby ktoś chciał skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić w godzinach urzędowania księży w kancelarii, w salce parafialnej. Spowiedź odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Oczywiście może to także uczynić przed każdą Mszą świętą przy kratkach konfesjonału (około 15 minut przed Mszą przynajmniej jeden kapłan jest w konfesjonale). Zaleca się, aby spowiedź przesunąć na późniejszy czas, gdy wyjdziemy już z epidemii koronawirusa. Przypominamy, że w Polsce spowiedź i komunia święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 7 czerwca 2020 r. Przypominamy także, że każdy z nas może wzbudzić w sobie żal doskonały i przyjąć Jezusa w sposób duchowy.
  4. Nabożeństwa Triduum Paschalnego, według Zarządzenia Biskupa Płockiego odbywać się będą bez udziału wiernych.
  5. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 19.30 będzie otwarty kościół dla osób chcących pokłonić się Chrystusowi w Grobie. Pamiętajmy o możliwości jednoczesnego przebywania w kościele 5 osób. W tym roku nie ma sobotniego poświęcenia pokarmów.
  6. Sprawy kancelaryjne starajmy się załatwiać telefonicznie w godzinach urzędowania. W tym tygodniu kancelaria czynna do środy włącznie.
  7. Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5,- Pamiętajmy, że ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz funkcjonowania parafii. Dziękuję za ofiary na kwiaty mieszkańcom Drzewiec w wysokości 310 złotych. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na rzecz dalszych prac. Ostatnio wpłynęło 2300 złotych.