Ogłoszenia parafialne (VI Niedziela Wielkiego Postu – 05.04.2020 r.)

  1. W związku z panującym koronawirusem prosimy o stosowanie i przestrzeganie zaleceń władz państwowych i zarządzenia biskupa płockiego Piotra Libery z dnia 26 marca. Bardzo prosimy, aby podczas liturgii i poza nią w kościele przebywało tylko 5 osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych parafian w każdą niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00. Poza tym, w tym tygodniu, od poniedziałku do środy od 7.30 do 17.00 będzie wystawienie N.S. i możliwość adoracji. Prosimy jednak o to, aby każdorazowo w kościele było tylko 5 osób.
  2. Przypominamy, że na naszym facebooku i stronie internetowej, każdego dnia możemy łączyć się duchowo ze wspólnotą parafialną uczestnicząc we Mszy świętej (w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 12.30, Wielki Czwartek i Piątek o godz. 19.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00).
  3. Gdyby ktoś chciał skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić w godzinach urzędowania księży w kancelarii, w salce parafialnej. Spowiedź odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Oczywiście może to także uczynić przed każdą Mszą świętą przy kratkach konfesjonału (około 15 minut przed Mszą przynajmniej jeden kapłan jest w konfesjonale). Zaleca się, aby spowiedź przesunąć na późniejszy czas, gdy wyjdziemy już z epidemii koronawirusa. Przypominamy, że w Polsce spowiedź i komunia święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 7 czerwca 2020 r. Przypominamy także, że każdy z nas może wzbudzić w sobie żal doskonały i przyjąć Jezusa w sposób duchowy.
  4. Nabożeństwa Triduum Paschalnego, według Zarządzenia Biskupa Płockiego odbywać się będą bez udziału wiernych.
  5. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 19.30 będzie otwarty kościół dla osób chcących pokłonić się Chrystusowi w Grobie. Pamiętajmy o możliwości jednoczesnego przebywania w kościele 5 osób. W tym roku nie ma sobotniego poświęcenia pokarmów.
  6. Sprawy kancelaryjne starajmy się załatwiać telefonicznie w godzinach urzędowania. W tym tygodniu kancelaria czynna do środy włącznie.
  7. Są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5,- Pamiętajmy, że ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz funkcjonowania parafii. Dziękuję za ofiary na kwiaty mieszkańcom Drzewiec w wysokości 310 złotych. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na rzecz dalszych prac. Ostatnio wpłynęło 2300 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *