AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (VI Niedziela Wielkiego Postu / Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.)

1. Od wczoraj zostały nałożone nowe obostrzenia pandemiczne. Dotyczą one również kościołów. W naszym kościele może przebywać 25 osób. Prosimy o zachowanie 1,5 metrowej odległości między wiernymi. Liczymy na odpowiedzialność naszych parafian.
2. Bardzo dziękujemy diakonowi Arkadiuszowi i osobom wspierającym za przygotowanie i przeprowadzenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy za liczną obecność wiernych.
3. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Przypomina ona mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień.
4. W tym tygodniu rozpoczynamy Triduum Paschalne. Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Dziękujemy Panu Bogu za dar sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy świętej odśpiewamy I część Gorzkich Zali. Adoracja prywatna do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi.
5. Wielki Piątek – w tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Męki i Śmierci Pańskiej. Po liturgii odśpiewamy II część Gorzkich Żali. Adoracja prywatna do godz. 24.00. Do godz. 23.00 możliwość spowiedzi. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00 – w tych godzinach będzie możliwość spowiedzi świętej. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co pół godziny przed kościołem. W Wielką Sobotę przed Liturgią, którą rozpoczniemy o godz. 20.00 odśpiewamy III część Gorzkich Żali. Na tę liturgię przynosimy świece. Adoracja do godz. 24.00.
7. Podczas nabożeństw Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. Przypominamy, że spowiadamy każdego dnia przed każdą Mszą świętą około 20 minut przed rozpoczęciem nabożeństwa.
8. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o 6.00. Odbywać się będzie według zaleceń biskupa Piotra Libery.
9. Podczas Triduum Paschalnego kancelaria nieczynna.
10. Dziękujemy jeszcze raz wszystkich, którzy pomogli w zakupie bezdotykowej kropielnicy. W przyszłym tygodniu dotrze do nas kolejna, która zostanie postawiona przy bocznym wejściu do kościoła.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.