AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (X Niedziela Zwykła – 07.06.2020 r.)

 1. Pamiętajmy, że przebywając w kościele musimy mieć założone maseczki, które zasłaniać mają usta i nos.
 2. W miesiącu czerwcu odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czynić to będziemy po Mszach świętych o godz. 17.00 przy wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramencie.
 3. Od dzisiaj wznawiamy spotkania dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym.
 4. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 17.00 zapraszamy wdowy i wdowców na wspólną modlitwę, w środę o godz. 17.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 pójdziemy z procesją eucharystyczną. Procesja będzie przy kościele. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatkami, asystę liturgiczną, strażaków, wszystkich parafian.
 6. W czwartek, z racji Bożego Ciała nie będzie wieczornego wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwy różańcowej mężczyzn.
 7. Ks. biskup Piotr Libera wydał komunikat, w którym informuje, że jest możliwość wcześniejszego zorganizowania uroczystości komunijnych. Może się to odbyć na wyraźną, pisemną prośbę rodziców, skierowaną do księdza proboszcza. Jednocześnie informujemy, że przy przygotowaniach i przy samej uroczystości MUSZĄ być zachowane wszelkie przepisy sanitarne. Bardzo proszę zainteresowane osoby z poszczególnych klas o kontakt z katechetami, a później ze mną w celu ustalenia szczegółów. Oczywiście terminy październikowe pozostają do dyspozycji, dla tych osób, które nie chcą się teraz zdecydować na komunię.
 8. We wtorek, ks. Dariusz Sielczak – wikariusz naszej parafii, z rąk księdza biskupa Piotra otrzymał nominację na administratora par. p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. Oficjalne pożegnanie i podziękowanie za trzy lata posługi w naszej parafii nastąpi 28 czerwca o godz. 12.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za ks. Darka.
 9. Informujemy, że dotychczasowy rezydent w naszej parafii ks. Marcin Milewski został mianowany wikariuszem naszej parafii.
 10. Niestety z racji na zmniejszającą się liczbę księży (8 kapłanów przeszło na emeryturę – wczoraj tylko 2 zostało wyświęconych) w naszej parafii będzie pracowało tylko 3 księży.
 11. Trwają prace przy naszych organach. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel.