AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.)

1. Pamiętajmy, że przebywając w kościele musimy mieć założone maseczki, które zasłaniać mają usta i nos.
2. W miesiącu czerwcu, po Mszy świętej o godz. 17.00 odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W niedzielę zapraszamy dzieci, rodziców, wychowawców, nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 ks. Darek odprawi w naszej parafii ostatnią Mszę świętą jako wikariusz. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za ks. Darka.
5. W sobotę ks. Darek i ks. Leszek wyruszają z dziećmi i młodzieżą na spływ kajakowy.
6. Ks. Biskup wyraził zgodę na przeniesienie uroczystości komunijnych na okres czerwcowo – lipcowy. W najbliższym czasie odbędą się następujące uroczystości:
a. 11 lipca o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 klasy IV A;
b. 11 lipca o godz. 12.30 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 klasa III C;
c. 19 lipca o godz. 14.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze Szkół Podstawowych nr 5 i z Sierakówka.
d. Terminy październikowe uroczystości komunijnych nadal są aktualne, dla dzieci, które nie zgłosiły się w nowych terminach.
7. Trwają prace przy naszych organach. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dziękuję dzieciom komunijnym i ich rodzicom za ofiary złożone na ten cel. Ofiarę na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem. Bóg zapłać!
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.