AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.)

1. W związku z pandemią od wczoraj w naszym kościele może przebywać jednocześnie 56 osób. Informujemy, że Ksiądz Biskup Piotr Libera wydał dekret o dyspensie dla każdego katolika w związku z nieobecnością na niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
2. Wszystkie spotkania grup parafialnych zawieszamy na okres 2 tygodni.
3. Zapraszamy do modlitwy różańcowej:
a) dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00;
b) dorosłych i młodzież przez cały miesiąc po Mszy świętej o godz. 17.00.
4. Za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – decyzją Biskupa Płockiego wszelkie nabożeństwa i procesje na cmentarzach są odwołane. Zapraszamy na Msze Święte do kościoła parafialnego, które odprawiane będą jak w każdą niedzielę.
5. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, za które będziemy modlić się od 2 do 8 listopada na wspólnym różańcu o godz. 17.30 i Mszy świętej o godz. 18.15; oraz na wypominki roczne, za które będziemy się modlić od niedzieli, 1 listopada. Wypominki przyjmujemy w godzinach kancelaryjnych, także w ciągu tygodnia po każdej Mszy świętej.
6. Wójt Gminy Gostynin przypomina i zachęca do wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Rolnym.
7. Zachęcamy do obejrzenia różańców wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. W zakrystii kościoła są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 złotych.
9. Chętni, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa na rękę czynią to przy bocznych ołtarzach. Podchodząc do kapłana wyciągamy dłonie nałożone jedna na drugą, z wiarą wypowiadamy słowo „Amen” na słowa kapłana „Oto Baranek Boży”. Pana Jezusa spożywamy przy kapłanie udzielającym komunii świętej. Po udzieleniu komunii na rękę kapłani będą udzielać komunii pozostałym wiernym, wzdłuż głównej i bocznych naw kościoła.
10. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!