AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XXXI Niedziela Zwykła – 01.11.2020 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy tych, którzy za swe życie na ziemi otrzymali nagrodę w niebie.
2. Jutro przeżywać będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszą pamięcią modlitewną otaczać będziemy przebywających w czyśćcu. Za nich przez cały listopad możemy ofiarować odpust. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.15.
3. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 17.00.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Do chorych będziemy jeździć tak jak zawsze – chyba, że ktoś odwoła wizytę.
5. W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zakończona Mszą świętą w intencji KŻR.
6. Wszystkie spotkania grup parafialnych (jak również spotkania dzieci komunijnych i bierzmowanych) odwołane. Prosimy zainteresowanych rodziców o odbiór deklaracji, które należy wypełnić i zwrócić do parafii.
7. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, za które będziemy modlić się od jutra do 8 listopada na wspólnym różańcu o godz. 17.30 i Mszy świętej o godz. 18.15, wyjątek stanowi przyszła niedziela – Msza za zmarłych o 17.00, a po Mszy wspólny różaniec.
8. Przyjmujemy także wypominki roczne, za które modlimy się od dzisiaj.
9. Zachęcamy do obejrzenia różańców wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. W zakrystii kościoła są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 złotych.
11. W dniach 1 – 8 listopada zachęcamy do włączenia się w akcję modlitewną Różaniec do Granic Nieba. O akcji możemy przeczytać na stronie Rozaniecdogranic.pl, Osoby nie mające dostępu do Internetu mogą zabrać ze sobą schemat modlitwy ze stolika na końcu kościoła.
12. Chętni, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa na rękę czynią to przy bocznych ołtarzach. Podchodząc do kapłana wyciągamy dłonie nałożone jedna na drugą, z wiarą wypowiadamy słowo „Amen” na słowa kapłana „Ciało Chrystusa”. Pana Jezusa spożywamy przy kapłanie udzielającym komunii świętej. Po udzieleniu komunii na rękę kapłani będą udzielać komunii pozostałym wiernym, wzdłuż głównej i bocznych naw kościoła.
13. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiary, które parafianie składają indywidualnie na różne potrzeby naszej wspólnoty, m.in. na organy.