AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.)

1. Na naszym gostynińskim oddziale covidowym leżą ludzie, którzy nie mogą liczyć na odwiedziny bliskich. Wizyty – co oczywiste są zakazane, ale problemem jest to, że najczęściej rodziny chorych objęte są obowiązkową kwarantanną. Nie można leżeć przez 2-3 tygodnie z gorączką, dusznością, bez środków higieny osobistej. Nikt z rodziny nie przyniesie przekąski, czekoladki, batonika, gazety, krzyżówki do rozwiązania, Nikt nie doniesie rolki papieru toaletowego, kuchennego, chusteczek ani ręcznika. Pudełeczka kawy? Herbaty? Bardzo potrzebne są butelki wody i napojów, najlepiej małe… Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie zbiórki dla tych pacjentów naszego szpitala. Może zechcecie im pomóc? Wierzę, że tak, dlatego jeśli chcecie, wrzućcie do pudełka stojącego przy wyjściu z kościoła lub w sklepie Świat Dziecka przy ulicy Solidarności choć drobnostkę. Zbiórka kończy się 29 listopada 2020 r. Po tym terminie wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane do szpitala w celu rozdysponowania wśród chorych na covid. Serdecznie zachęcamy do pomocy bo jutro (czego nikomu nie życzymy) takiej pomocy może potrzebować każdy z nas. Zbiórka rozpocznie się od poniedziałku, 16 listopada. Dziękuję osobom, które zainicjowały i podjęły się tego pięknego zadania.
2. Bardzo prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w różańcu i oddały pamiątki uczestnictwa zgłaszały się po odbiór nagród.
3. Przy ołtarzu św. Faustyny są do nabycia świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pamiętając, że kupując te świecie wspieramy wiele dzieł prowadzonych przez Caritas, dzięki którym pomagamy dzieciom w Polsce i za granicą.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
5. Wszystkie spotkania grup parafialnych (jak również spotkania dzieci komunijnych i bierzmowanych) odwołane. Prosimy zainteresowanych rodziców o odbiór deklaracji, które należy wypełnić i zwrócić do parafii.
6. Przyjmujemy na wypominki roczne.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. W zakrystii kościoła są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 złotych.
8. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie parafii.
9. W tym tygodniu pan organista roznosił będzie opłatek na stół wigilijny:
16.11.2020 r. / poniedziałek / od godz. 13.00 / dokończenie Leśniewic i Sierakówka;
18.11.2020 r. / środa / od godz. 12.00 / Brzozówka, Osada, Strzałki;
19.11.2020 r. / czwartek / od godz. 12.00 / ul. 18- stycznia, Prusa , Piaskowa, Wilczkowskiego, Żytnia;
20.11.2020 r. / piątek / od godz. 12.00 / u;. Kochanowskiego, Leśna, Kraśnica;
21.11.2020 r. / sobota / od godz. 14.00 / ul. Kolonia i PCK