AktualnościOgłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne (XXXIV Niedziela Zwykła – 22.11.2020 r.)

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, podczas której świętujemy królowanie Chrystusa. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne ministrantów. Dziękujemy za ich posługę przy ołtarzu Pańskim. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.

2. 25 listopada zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych, zagrożonych aborcją. Zapraszamy w sposób szczególny członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w roratach – Mszach świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. W dniach 11 – 12 – 13 grudnia odbędą się nasze adwentowe rekolekcje. Ze względu na pandemię będzie zwiększona liczba Mszy świętych w piątek i sobotę, tak aby każdy mógł przynajmniej w jednym nabożeństwie wziąć udział i przystąpić do sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia.

5. Tydzień temu zapoczątkowaliśmy zbiórkę na rzecz osób leżących w naszym szpitalu w Gorzewie. Naszą opieką otaczamy osoby chorujące na Covid, a pozbawione opieki najbliższych, którzy bardzo często przebywają na kwarantannie. Zbiórka trwać będzie do przyszłej niedzieli. Już teraz bardzo dziękujemy tym, którzy z serca odpowiedzieli na nasze ogłoszenie. Jeszcze raz dziękuję inicjatorom tego pięknego dzieła.

6. Przy ołtarzu św. Faustyny są do nabycia świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pamiętajmy, że kupując te świecie wspieramy wiele dzieł prowadzonych przez Caritas, dzięki którym pomagamy dzieciom w Polsce i za granicą.

7. Wszystkie spotkania grup parafialnych (jak również spotkania dzieci komunijnych i bierzmowanych) odwołane. Prosimy zainteresowanych rodziców o odbiór deklaracji, które należy wypełnić i zwrócić do parafii.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. W zakrystii kościoła są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 złotych.

10. Ofiary na tacę możemy złożyć do puszek wiszących pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie parafii.

11. Dziękujemy ks. Jackowi Prusińskiemu za obecność w naszej wspólnocie parafialnej i za głoszone do nas Słowo Boże.

12. W tym tygodniu pan organista roznosił będzie opłatek na stół wigilijny od godz. :
24.11.2020 r. / środa / ul. Fabiszewskiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Kolejowa;
25.11.2020 r. / czwartek/ ul. Wesoła, Klonowa, Akacjowa, Jaśminowa, Lipowa, Kasztanowa, Wierzbowa, Żeromskiego;
26.11.2020 r. / piątek / ul. Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Hubalczyków, Generał Marii Wittek, Małkowskiego, Nałkowskiej, Iwaszkiewicza, Reja, Sosnowa, Sienkiewicza;
27.11.2020 r. / sobota / u;. Polna – domy prywatne, Norwida, Zacisze, Działkowa, Chopina, Broniewskiego, Marcinkowskiego, Kopernika – domy prywatne.