AktualnościDomowy Kościół

Ognisko Kościoła Domowego

W niedzielę 25. czerwca, po mszy św. o godz. 16.00 rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie, spotkały się przy ognisku w Leśniowicach, by wspólnie zakończyć roczną formację Domowego Kościoła.

W naszej parafii są już 3 kręgi Domowego Kościoła. Formacja duchowa – małżeńska i rodzinna – jest realizowana na comiesięcznych spotkaniach w kręgu. Oprócz pracy formacyjnej rodziny raz w miesiącu podejmują oprawę liturgiczną niedzielnej mszy św. W miarę możliwości uczestniczą w spotkaniu wspólnoty z Rejonu Płockiego podczas mszy św. w każdy III piątek miesiąca w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Najważniejszą formą formacji są rekolekcje wakacyjne i trzydniowe Oazy Modlitwy dla rodzin. Nasze rodziny już dwukrotnie przeżyły taką formę rekolekcji w Woźniakowie k/Kutna.

W niedzielę spotkaliśmy się na mszy św. i później przy ognisku w Leśniczówce. Po raz pierwszy wszystkie 3 kręgi razem. Wspaniały czas integracji małżeństw i całych rodzin. Wspólne zabawy rodziców i dzieci. Śpiew i modlitwa. Był to czas dziękczynienia za dar wzrastania we wspólnocie oraz modlitwy na czas rekolekcji wakacyjnych i na wszelki wakacyjny wypoczynek.

Dziękujemy bardzo serdecznie p. Jackowi Savoni, leśniczemu z Leśniewic, który przyjął nas bardzo serdecznie i pomógł w organizacji ogniskowego spotkania.

{gallery}KD17ognisko{/gallery}