AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY / 15 maja 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w następujących terminach: dzieci z godz. 11.00 zapraszamy jutro na godz. 15.45, zaś dzieci z godz. 13.00 zapraszamy pojutrze (wtorek) na godz. 15.45.

6. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe o godz. 18.30
W poniedziałek mieszkańców ulic: Kolonia, PCK, Sadownika, Święcickiego, Figielskiego, Jagiellończyka.
We wtorek mieszkańców ulic: Piaskowej, Prusa, Wilczkowskiego, Kochanowskiego, Szydłowieckiego, Kraśnica.
W środę mieszkańców ulic: Leśna, Klonowa, Lipowa, Akacjowa, Kasztanowa, Jaśminowa, Wierzbowa.
W czwartek mieszkańców ulic: Konopnickiej, Żeromskiego, Wyspiańskiego, Wesołej, Żytniej, Fabiszewskiego.
W piątek mieszkańców ulic: Honorowych Dawców Krwi, gen. M. Wittek, Małkowskiego, Hubalczyków, Gerwatowskiego, Kolejowej.

7. W dniu dzisiejszym zapraszamy do odmówienia modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 przy figurce Matki Bożej przed naszym kościołem. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

8. Parafia św. Marcina zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza Święta zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 19.30.

9. Dziękujemy naszej scholii za udział w rejonowym etapie Sacrosongu. Dziękujemy rodzicom za opiekę. Dziękujemy p. Jackowi za przygotowanie dzieci i ks. Leszkowi za opiekę duchową.