Aktualności

Pielgrzymka do Francji 160-lecie Objawień Maryjnych w Lourdes

Banneux – Paryż – Lourdes – La Salette – Ars – Strasburg – Altoetting

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 2.00. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 2:15. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Dalszy przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy Katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: katedra Notre Dame. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na Wieżę Eiffla.* Spacer po Polach Elizejskich – centrum paryskiej elegancji wraz z wejściem na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wycieczka do Grot Betharram.** Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7
Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 9
Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga – krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd w okolice Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10
Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Termin: 25.06-4.07.2018
Cena: 3 090 zł
Stali Klienci: 2 930 zł
CENA OBEJMUJE:
• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
• 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Opiekę duchową kapłana;
• Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
• Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE OBEJMUJE:
• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją
programu: ok. 70-80 Euro;
• Napojów do obiadokolacji;
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (92,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (231,75 zł).
Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
UWAGI:
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
• Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
• Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
• * Wjazd na Wieżę Eiffla płatny dodatkowo ok. 7-17€., w zależności od wybranego poziomu;
• ** Wycieczka do Grot Betharram płatne dodatkowo ok. 15€.
WARUNKI PŁATNOŚCI:
Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Dodaj komentarz