Aktualności

Pielgrzymka do Skępego 2016

W dniach 6 – 10 września odbyła się 408 piesza pielgrzymka do Skępego. Wzięło w niej udział 50 pątników. Naszych parafian 13. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa “Bądźmy Apostołami Bożego Miłosierdzia”. 

 

Tradycyjnie, po mszy św. w kościele NMP pątnicy wyruszyli na pielgrzymi szlak. Z pielgrzymami wędrowali: ks. Proboszcz – we wtorek i w środę do Skępego; ks. Wojciech towarzyszył im w piątek w drodze powrotnej. Przewodnikiem pielgrzymki gostynińskiej był ks. diakon Mateusz Kawczyński. Pielgrzymom towarzyszył samochód bagażowy kierowany od tego roku przez naszego parafianina p. Stanisława Kowalskiego. Konferencje związane z tematyką Bożego Miłosierdzia głosili ks. diakon, ks. Proboszcz, ks. Kamil i ks. Wojciech.

Ważnym momentem była wspólna eucharystia celebrowana w “Borku” przez pątników z Dobrzynia, z Mokowa, ze Skrwilna i z Gostynina, pod przewodnictwem kapłanów z tych parafii. Po mszy św. tradycyjnie odbyła się również w Borku – Droga Krzyżowa. Uczestniczyli w niej również pielgrzymi, którzy przyjechali do Skępego autokarami wraz z ks. Dziekanem i ks. Wojciechem.

Pątnicy uczestniczyli w środę i czwartek w Nieszporach Maryjnych a w samą Uroczystość w także w Uroczystej Eucharystii sprawowanej przez Abpa Józefa Michalika, biskupa seniora archidiecezji przemyskiej, którą koncelebrował wraz z Biskupem Płockim Piotrem Liberą.     

Jak co roku pielgrzymi zaznali dużo życzliwości od księży i mieszkańców: Dobrzynia (gdzie nocowali) oraz Miałkówka i Mokowa, którzy częstowali pątników bardzo smacznym śniadaniem, a w drodze powrotnej podwieczorkiem.

Szczęśliwi, ubogaceni duchowo w sobotę wieczorem pielgrzymi wrócili do Gostynina.

{gallery}pielgrzym/skepe16{/gallery}

 

Dodaj komentarz