AktualnościPielgrzymki

Pielgrzymka do Suserza 2016

W poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 6.00 z kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie wyruszyła już po raz piąty piesza pielgrzymka do sanktuarium w Suserzu na uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP.

W pielgrzymce wzięło udział 105 pątników z obydwu gostynińskich parafii. Błogosławieństwa pątników przed wyruszeniem na szlak dokonali księża proboszczowie: ks. dziekan Ryszard Kruszewski i ks. proboszcz Sławomir Wiśniewski. Podczas naszej wędrówki nie zabrakło chwil modlitewnego skupienia a także radosnej i braterskiej integracji. Pielgrzymi wysłuchali także konferencji ks. przewodnika Wojciecha Piórkowskiego, w której zachęcał – nawiązując do słów papieża Franciszka – by na wzór Maryi pielęgnować i rozwijać w sobie dobrą pamięć o doznanych od Boga i od ludzi przejawach miłosierdzia. Ks. przewodnik przypomniał także sceny z życia Maryi, w których doświadczyła Ona Bożego miłosierdzia. „Maryja jest dla nas Nauczycielką i Matką jak mamy otwierać się na Boże i czynić ludzkie miłosierdzie: działać w małości, z prostotą i pokorą, zawsze jednak z otwartym i wrażliwym sercem”- zaznaczył.

W Suserzu dołączył do pielgrzymów ks. Proboszcz oraz wielu parafian, którzy dojechali samochodami lub autokarem. Z radosnym śpiewem na ustach weszliśmy przed oblicze suserskiej Pani, by oddać Jej naszą cześć. Następnie uczestniczyliśmy w sumie odpustowej pod przewodnictwem ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego.

Nasza pielgrzymka była wspaniałym doświadczeniem przynoszącym duchowe ubogacenie. Bogu niech będą dzięki.

{gallery}pielgrzym/suserz16{/gallery}