Pielgrzymka do Włoch w ROKU WIARY do grobów świętych i błogosławionych

Termin: 9 – 17. 09.2013

ALTOETTING – RZYM – WATYKAN – MONTE SAN’T ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO LANCIANO – MANOPELLO – LORETO – ASYŻ – PADWA – WENECJA

 

 

DZIEŃ  1        DZIEŃ  WYJAZDU (poniedziałek)

Godz. 4.00 zbiórka uczestników przed kościołem w Gostyninie. Godz. 4.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ  2        ALTOETTING                      

Śniadanie. Krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3         RZYM – WATYKAN (środa)

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Spotkanie z papieżem Benedyktem XVI – Audiencja Generalna (*). Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4         RZYM

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5         MT. S. ANGELO – S. G. ROTONDO

Śniadanie, po którym przejazd do Monte San’t Angelo – nawiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo, nawiedzenie sanktuarium O. Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6         LANCIANO – MANOPELLO – LORETO

Śniadanie, po którym przejazd do Lanciano – nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego, następnie przejazd do sanktuarium w Manopello – miejsca przechowywania całunu Volto Santo „Cudownego Oblicza Jezusa Chrystusa”. Przejazd do Loreto – nawiedzenie domku Świętej Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 7         ASYŻ – PADWA

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

DZIEŃ 8         WENECJA

Śniadanie, po którym przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Krótkie zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów
(z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Około godz. 12.00 wyjazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  9        DZIEŃ POWROTU

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  1990 zł 

Cena obejmuje: 

 • Autokar lux z WC, cafe barem, video i klimatyzacją;
 • 8 noclegów w hotelach/pensjonatach *** w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10.000 EUR, NNW – 1300 EUR.

 

UWAGI:

 1. Każdego dnia pielgrzymki zaplanowana jest Msza Św.
 2. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł.
 3. Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 70 – 80 Euro.
 4. Wyjazd ma charakter grupowy, minimalna ilość uczestników: 40 osób.
 5. (*) Z przyczyn niezależnych od biura niezależnych spotkanie z papieżem może się nie odbyć.
 6. Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 35 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *