Aktualności

Pielgrzymka do Włoch w ROKU WIARY do grobów świętych i błogosławionych

Termin: 9 – 17. 09.2013

ALTOETTING – RZYM – WATYKAN – MONTE SAN’T ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO LANCIANO – MANOPELLO – LORETO – ASYŻ – PADWA – WENECJA

 

 

DZIEŃ  1        DZIEŃ  WYJAZDU (poniedziałek)

Godz. 4.00 zbiórka uczestników przed kościołem w Gostyninie. Godz. 4.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ  2        ALTOETTING                      

Śniadanie. Krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3         RZYM – WATYKAN (środa)

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Spotkanie z papieżem Benedyktem XVI – Audiencja Generalna (*). Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4         RZYM

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5         MT. S. ANGELO – S. G. ROTONDO

Śniadanie, po którym przejazd do Monte San’t Angelo – nawiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo, nawiedzenie sanktuarium O. Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6         LANCIANO – MANOPELLO – LORETO

Śniadanie, po którym przejazd do Lanciano – nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego, następnie przejazd do sanktuarium w Manopello – miejsca przechowywania całunu Volto Santo „Cudownego Oblicza Jezusa Chrystusa”. Przejazd do Loreto – nawiedzenie domku Świętej Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 7         ASYŻ – PADWA

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

DZIEŃ 8         WENECJA

Śniadanie, po którym przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Krótkie zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów
(z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Około godz. 12.00 wyjazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  9        DZIEŃ POWROTU

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  1990 zł 

Cena obejmuje: 

 • Autokar lux z WC, cafe barem, video i klimatyzacją;
 • 8 noclegów w hotelach/pensjonatach *** w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10.000 EUR, NNW – 1300 EUR.

 

UWAGI:

 1. Każdego dnia pielgrzymki zaplanowana jest Msza Św.
 2. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł.
 3. Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 70 – 80 Euro.
 4. Wyjazd ma charakter grupowy, minimalna ilość uczestników: 40 osób.
 5. (*) Z przyczyn niezależnych od biura niezależnych spotkanie z papieżem może się nie odbyć.
 6. Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 35 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

Dodaj komentarz