Aktualności

Pielgrzymka Lwów i Kresy 6 dni

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Lwów i kresy w dniach 1-6 lipca 2013r. (6dni).

ZAMOŚĆ – LWÓW – OLESKO – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC  – ZBARAŻ CZERNIOWCE – CHOCIM – KAMIENIEC PODOLSKI – OKOPY ŚW. TRÓJCY –ŚNIATYŃ – STANISŁAWÓW – ŻÓŁKIEW

 

 

 

DZIEŃ 1  

Zbiórka uczestników o godz. 5.00. Wyjazd. W przerwie podróży krótki spacer z pilotem po starówce Zamościa. Obiad. Przyjazd do Lwowa w godzinach późno  . Zakwaterowanie w hotelu we Lwowie lub  okolicach.

DZIEŃ 2 

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem. Cmentarze: Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Stare Miasto z Katedrą Łacińską i Ormiańską, Kaplica Boimów, najstarsza lwowska apteka, Cerkiew Wołoska, Katedra Bernardynów, Kościół Dominikanów, Opera, spacer Aleją Wolności. Powrót na obiadokolację do hotelu, nocleg. 

DZIEŃ 3 

Śniadanie, po którym przejazd do Czerniowiec. Po drodze zatrzymamy się w  Olesku, gdzie zobaczymy zamek, w którym urodził się król Jan III Sobieski. Następnie Poczajów, w którym zwiedzimy Ławrę – unikalny w skali światowej zespół cerkwi ze wspaniałymi mozaikami. W  Krzemieńcu zwiedzimy miejsca związane z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Następnie zwiedzanie zamku w Zbarażu, który broniony przez 14tys. załogę pod dowództwem J.Wiśniowieckiego oparł się zwycięsko 100tys. armii kozacko -tatarskiej. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Czerniowcach.

DZIEŃ 4 

Śniadanie, po którym przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, wspaniałe widoki Dniestru i okolicy. Następnie zwiedzanie miejscowości Okopy Św. Trójcy. Przejazd do Kamieńca Podolskiego, zwiedzanie miasta „Perły na Kamieniu”: Twierdza, Most Turecki, Kościół Św. Piotra i Pawła, Rynek. Obiadokolacja i nocleg w Czerniowcach.

DZIEŃ 5 

Śniadanie, po którym wyjazd do Lwowa. Po drodze zatrzymamy się w Śniatyniu – przy grobie błogosławionej Siostry Miłosierdzia Marty Wieckiej oraz w Stanisławowie – spacer po Starym Mieście. Nocleg i obiadokolacja w hotelu we Lwowie lub okolicach. 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze wizyta w Żółkwi – mieście związanym z historią rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych. W drodze powrotnej pożegnalny obiad. 

 

TERMIN:  1-6.07.2013

     Cena: 1250 zł

CENA OBEJMUJE:

  • Przejazd autokarem klasy „lux” ( WC, video, klimatyzacja, cafe-bar)
  • 3 noclegi we Lwowie lub okolicach w pokojach 2-4 os. z łazienkami
  • 2 noclegi w hotelu w Czerniowcach w pokojach 2-4 os. z łazienkami
  • 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 2 obiady
  • Opiekę polskojęzycznego pilota – przewodnika na całej trasie
  • Opłaty graniczne, drogowe, ubezpieczenie ukraińskie 
  • Ubezpieczenie obejmuje:   KL + Assistance wraz z  KL chorób przewlekłych do 10.000 EUR i NNW do 1300 EUR.

UWAGI:

Na wstępy do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki związane z realizacją programu należy posiadać około  25 – 30  Euro. 

Cena wyjazdu może ulec zmianie w przypadku dużych wahań kursów walut oraz cen paliw. 

Na Ukrainę trzeba posiadać paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki.   

Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 40 osób.

Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% wartości wyjazdu (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 35 dni przed wyjazdem.

 

Dodaj komentarz