Aktualności

Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła do Kalisza

Już po raz siedemnasty – 21 maja – odbyła się ogólnopolska pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg. Św. Mateusza: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” (Mt 14,27). Po raz pierwszy również nasza parafia była reprezentowana przez członków Oazy Domowego Kościoła.

Do Kalisza udaliśmy się autokarem wraz z rodzinami z Płocka, bowiem nasza parafia należy do Rejonu Płockiego. W autokarze mogliśmy doświadczyć jak pięknie jest życie we wspólnocie, wspólnocie ludzi, którzy wyznają takie same wartości, mają podobne spojrzenie na rzeczywistość, oraz pragną swoje rodziny budować na Bogu i modlitwie.

         Kiedy dotarliśmy na miejsce nasz pobyt przebiegał według wcześniej podanego programu. Na początek było zawiązanie wspólnoty. Następnie wysłuchaliśmy konferencji ks. Sławomira Kostrzewy kapłana Archidiecezji Poznańskiej, która nosiła tytuł: „Co możemy zrobić w obliczu zagrożeń wynikających z ideologii gender”. Później był czas wolny na posiłek, rozmowy i spotkania. W tym czasie nad Kaliszem zaczęła się burza i nasze spotkanie przeniesiono z placu przed sanktuarium do świątyni, gdzie mogliśmy wysłuchać świadectw. W tym roku były one związane z osobą siostry Jadwigi Skudro, która była wraz ze Sługa Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim współzałożycielką Domowego Kościoła. Po wysłuchaniu świadectw nastąpił najważniejszy punkt programu czyli Eucharystia, której przewodniczył J.E. ks. Bp. Adam Szal, biskup pomocniczy z Archidiecezji Przemyskiej, odpowiedzialny z ramienia Episkopatu Polski za Ruch Światło-Życie. Po Komunii św. nastąpiło zawierzenie rodzin św. Józefowi. Na zakończenie słowo do przybyłych pielgrzymów skierował ordynariusz Diecezji Kaliskiej J.E. ks. Bp. Edward Janiak. Apelował o jedność wspólnoty, aby nie było podziałów wśród członków ruchu. Ponadto podzielił się z obecnymi w sanktuarium pielgrzymami świadectwem zmagania się ze swoją chorobą i prosił wszystkich o modlitwę w swojej intencji.

Myślę, że w czasach, w których żyjemy, gdy tak wiele środowisk walczy ze zdrowymi wartościami, kiedy dokonuje się tak wiele zabiegów, aby zniszczyć rodzinę i osłabić przez to nasze społeczeństwo potrzeba właśnie tak wyraźnego świadectwa, jakie dają rodziny należące do Oazy Domowego Kościoła. Dlatego módlmy się o świętość rodzin w naszej Ojczyźnie. Niech nasz wielki rodak św. Jan Paweł II, ten który został ogłoszony patronem rodzin, będzie naszym orędownikiem w tej niezwykle ważnej sprawie. Jednocześnie zachęcamy rodziny z naszej parafii o włączenie się w działalność Oazy Domowego Kościoła, która działa w naszej parafii.

                                                        Ks. Damian Jabłoński

 

{gallery}oaza/kalisz14{/gallery}

Dodaj komentarz