AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU / 28 listopada 2021 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy się modlić w intencji księdza proboszcza Andrzeja Rutkowskiegooraz p. organisty Andrzeja Oniśka.

5. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 8, 9, 10 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Mała świeca jest cenie 10 złotych, duża w cenie 15 złotych. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników.

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; do chorych będziemy jeździć od godz. 9.00;
– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7.00 oraz Msza Święta w intencji KŻR.

7. Najbliższa niedziela, 4 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie organizuje w dniu 3 grudnia 2022 roku wyjazd do Torunia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia Maryja. Koszt pielgrzymki wyniesie około 70 złotych. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

9. Bardzo dziękuję paniom Urszuli, Iwonie i innym za przygotowanie adwentowej dekoracji.

10. Ksiądz Arkadiusz w dniach 13 – 17 lutego organizuje zimowiska w Lądku Zdrój. Kontakt z ks. Arkadiuszem 729 693 350.

11. 29 listopada po Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów, którzy wybierają się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej!

12. W ubiegłym tygodniu został założony kolejny witraż – bł. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

13. Bardzo dziękuję za przygotowanie dyskoteki andrzejkowej dla scholii i ministrantów p. Jackowi Mazurkiewiczowi, rodzicom, księżom Leszkowi i Arkadiuszowi.

14. W tym tygodniu p. organista będzie chodził z opłatkiem:
a) 28 listopada, w poniedziałek od godz. 15.00: ul. Targowa, ul. Zazamcze bloki, Dybanka blok nr 30;
b) 29 listopada, we wtorek od godz. 14.00: ul. Górna, Ziemowita, Kwiatowa, Kutnowska domy prywatne, 3-go Maja domy prywatne:
c) 30 listopada, w środę od godz. 14.00: ul. Kolejowa, ul. Leśna;
d) 2 grudnia, w piątek od godz. 14.00: ul. Polna domy prywatne, Sąsiedzka, Gościnna, Wspólna domy prywatne;
e) 3 grudnia, w sobotę od godz. 13.00: ul. Zalesie i Zakładowa bloki.