AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU / 3 grudnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie roratnie. Bardzo proszę o pomoc przy organizowaniu śniadań rodziców.

3. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 15,16, 17 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Mała świeca jest w cenie 10 złotych, duża w cenie 15 złotych. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 36 złotych. Świece będzie rozprowadzać młodzież oazowa. Nadliczbowe ofiary za świece będą przeznaczone na działalność Ruchu Światło – Życie.

4. Przyszła niedziela, 10 grudnia, będzie drugą niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

5. Bardzo dziękuję grupie dekoracyjnej za przygotowanie adwentowej dekoracji.

6. Jutro o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

7. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania! Wszelkie ofiary są przeznaczone na cele ministranckie.

8. Zachęcamy do przyjęcia Szkaplerza Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy do 4 grudnia. Koszt szkaplerza 15zł. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii. Przyjęcie szkaplerza odbędzie się 8 grudnia na Mszy Świętej o godz. 17:00.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w całodniowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

10. 8 grudnia zapraszamy na czuwanie „Godzina Łaski”, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30. Po Mszy Świętej do godz. 13.00 będziemy mogli trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

11. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatek:
a. we wtorek, 5 grudnia, od godz. 14.00 – dokończenie ul. Hubalczyków i Honorowych Dawców Krwi, Kolejowa, Budzyńskiego, Wesoła, Szydłowieckiego;
b. w środę, 6 grudnia, od godz. 14.00 – ul. Morenowa, Targowa 5 i 5A, Kwiatowa, Dybanka, Sąsiedzka, Gościnna, Wspólna domy prywatne;
c. w czwartek, 7 grudnia, od godz. 14.00 – ul. Wspólna 4 i 31;
d. w piątek, 8 grudnia, od godz. 13.00 – ul. Polna domy prywatne, Broniewskiego, Działkowa, Chopina, Norwida, Zacisze, Sienkiewicza, Sosnowa, Kopernika domy prywatne, Marcinkowskiego;
e. w sobotę, 9 grudnia, od godz. 13.00 – ul. Żeromskiego, Konopnickiej, Wierzbowa, Kasztanowa, Wyspiańskiego, Klonowa, Akacjowa, Jaśminowa, Lipowa, 18 stycznia, Prusa.