AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 6 marca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.00 dzieci, około godz. 17.40 młodzież i dorosłych; oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas nabożeństw wielkopiątkowych zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Dzieci mogą odbierać Skarbonki, do których będą wrzucały przez cały Wielki Post ofiary przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się 29 maja: o godz. 11.00 klasy III a i b ze Szkoły Podstawowej nr 1, o godz. 13.00 uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 5 i ze Szkoły Podstawowej z Sierakówka. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 12 czerwca: o godz. 11.00 uczniowie klasy IV a, b, c ze Szkoły Podstawowej nr 1, o godz. 13.00 uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 5 i ze Szkoły w Sierakówku. Więcej informacji podamy za tydzień. W najbliższy piątek dzieci klas III zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 16.00, po której odbędzie się spotkanie.

8. Serdecznie zapraszamy do udziału w II Gostynińskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 25 marca o godz. 19.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 marca o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Zapisu możemy dokonać przez internet przez wypełnienie formularza lub w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.

9. Dziś do Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyło 8 ministrantów. Cieszymy się bardzo z zaangażowania młodych chłopców w posługę liturgiczną i zachęcamy kolejnych do dołączenia do grona ministrantów.

10. Bardzo prosimy naszych parafian o modlitwę w intencji pokoju na świecie, a w sposób szczególny na Ukrainie. Chcielibyśmy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i Popielec. Łącznie zebraliśmy prawie 10 tysięcy. Bóg zapłać za dobroć serca.

11. Bóg zapłać za ofiary wpływające na prace przy naszym kościele. W tym tygodniu wpłynęło 1750 złotych.