Aktualności

Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

Od jej zakończenia minęły już dwa tygodnie. Czas wakacji, nie sprzyjał możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Życzymy, by prezentowane tu wspomnienia, były “powrotem” do wspaniałych chwil pielgrzymowania, a dla tych, którzy nie podjęli trudu pielgrzymki, choć trochę “poznaniem” klimatu płockiej pielgrzymki

 

W tym roku 6 sierpnia z płockiej katedry wyruszyła już 34 PPDP na Jasną Górę. Ja również tego roku uczestniczyłem w pielgrzymce po raz 5. Mówię uczestniczyłem bo w tym roku byłem w służbie kwatermistrzowskiej . Pogoda dawała na szlaku w kość były codziennie przez 9 dni upały i ani kropli deszczu co też było dla pątników bardzo męczące i czasami utrudniające pielgrzymowanie. Hasło przewodnie pielgrzymki : Bóg sam wystarczy można by powiedzieć , że hasło dobrane na tą pielgrzymkę bo w niektórych momentach rzeczywiście tak było. Na szlaku jest fajna atmosfera i szybko zapomina się o bólu i trudzie jaki przez 9 dni się pokonuje. Każda pielgrzymka coś innego wnosi do mojego życia. Kto jeszcze nie był na pielgrzymce to zachęcam za rok aby się wybrał bo jest to przeżycie takie piękne, że nie da się tego opisać, trzeba samemu tego pięknego czasu doświadczyć . 

      Piotr Osipowicz 

Po raz drugi uczestniczyłam w PPDP na Jasną Górę. Było świetnie, mimo iż upały były straszne.Przeżyłam dziewięć wspaniałych dni ze wspaniałymi ludźmi. Grupa żółta była mała ale dzięki temu wszyscy się znaliśmy.
Wspaniała atmosfera trwała przez cały czas. Śmiech, taniec czy śpiew pomaga bardzo gdy wie się, że przed nami jeszcze tyle kilometrów. Wierzę, że grupa żółta będzie co raz większa. Wiem też, że nie jest to moja ostatnia pielgrzymka!
pozdrawiam

Weronika Ciechomska 😀

{gallery}pielgrzym/jasnag15{/gallery}

Dodaj komentarz