AktualnościOgłoszenia Parafialne

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Jak co roku, tak i w tym roku organizujemy kolejną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej do Częstochowy. Niestety z powodu epidemii koronawirusa będzie ona tym razem wyglądała inaczej. Każda grupa będzie miała w tym roku jeden dzień w którym uda się na trasę pielgrzymki i powróci do domu wieczorem autobusem. Nasza grupa, grupa żółta, wyruszy na trasę ósmego sierpnia, czyli w sobotę. Epidemia zmusza nas jednak do pewnych ograniczeń które zostały określone w naszej diecezji:

• Pielgrzymka może liczyć maksymalnie 50 osób (jeden autobus). Idziemy w tym dniu z grupą zieloną dlatego pielgrzymka tego dnia będzie miała 100 osób.
• Na pielgrzymkę mogą jechać jedynie osoby w wieku od 16 do 60 lat. Odradzamy wyjazd także osobom z chorobami przewlekłymi. Osoby poniżej 18-stego roku życia zapisują się z opiekunem.
Zapisy odbywają się jedynie w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
• Pielgrzymka będzie kosztować 40 zł (autobus + 10 zł dla pielgrzymki + ubezpieczenie)
• Na trasę pielgrzymki dojeżdżamy na godzinę około 6.00 i wyjeżdżamy wieczorem po apelu.
• Przed wejściem do autobusu będzie mierzona temperatura i zbierane oświadczenia o braku objawów koronawirusa.
• Szczegółowe informacje na temat pielgrzymowania podamy w późniejszym terminie.

Ponadto organizujemy wyjazd autobusowy do Częstochowy na 14.08. Będzie to także autobus pięćdziesięcioosobowy ale już tutaj nie stawiamy ograniczeń co do wieku. Koszt wyjazdu: 45zł (autobus + ubezpieczenie)

Obojętnie czy ktoś wyrusza na trasę pielgrzymki czy nie, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez apele i zapisy do pielgrzymki duchowej.

Ks. Leszek Rutkowski