Ogłoszenia Parafialne

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 28.03.2016 r.

 1. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy jest uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych. Msze św. wg porządku niedzielnego – nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Modlitwą dziś ogarniamy uczelnie katolickie i składamy ofiary na ten cel.
 2. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Oktawę Wielkanocy kończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół przygotowuje się niej przez nowennę do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed mszą św. wieczorną koronka do Bożego Miłosierdzia oraz specjalna modlitwa. Zachęcamy do jej odmawiania również  w domach.
 4. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Słowo Boże wygłosi ks. Jerzy Godleś, pracownik Caritas Diecezji Płockiej. Suma o godz. 12.30 po niej procesja. Zapraszamy Asystę procesyjną oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
 5. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.
 6. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:
  w czwartek w intencji powołań do służby Bożej(adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godz. 20.00), w piątek modlimy się do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata (wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00), w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Koła Żywego Różańca.
 7. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
 8. Wycieczka na Białoruś: 27 czerwca – 1 lipca 2016 r. Dokładny program w gablocie oraz na stronie internetowej. O zgłoszenia prosimy do końca tygodnia.
 9. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

 

 

Dodaj komentarz