Ogłoszenia Parafialne

Poniedziałek Wielkanocny 17.04.17 r.

  1. Dziś – poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych. Modlitwą dziś ogarniamy uczelnie katolickie, szczególnie płockie WSD i składamy ofiary na ten cel. Mimo, że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Oktawę Wielkanocy kończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół przygotowuje się niej przez nowennę do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed mszą św. wieczorną koronka do Bożego Miłosierdzia oraz specjalna modlitwa. Zachęcamy do jej odmawiania również  w domach.
  3. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. W liturgii chcemy przeżyć dziękczynienie za 20 lat naszej parafii.  Głowna dziękczynna eucharystia o godz. 9.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi okolicznościowe słowo Biskup Mirosław Milewski, Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej. Po niej uroczysta procesja eucharystyczna. Zapraszamy Asystę procesyjną oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. A przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Błaszczak, kapelan Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Płocku na Winiarach, dawny wikariusz naszej parafii.
  4. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73. Tydzień Miłosierdzia.
  5. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.
  6. Stowarzyszenie dla Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Gostyninie organizuje w dniach 14 – 17 czerwca 2017r.  wycieczkę trasą: Oświęcim, Wieliczka, Kraków, Częstochowa  dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Mogą być osoby na wózkach. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału w wycieczce. Osoby niepełnosprawne mogą mieć swoich opiekunów, albo będą miały przydzielonych wolontariuszy. O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Termin zgłaszania do 7 maja br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Otrzymaliśmy film promujący miasto Płock, jako miejsce pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego podczas lokalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Do odtworzenia na komputerze. Został nagrany przez płocki zespół muzyczny Bemolla. Jest to lekko fabularyzowana muzyczno – poetycka  opowieść o siostrze Faustynie Kowalskiej z akcentem na Jej obecność w płockim Zgromadzeniu Sióstr  na Starym Rynku. Oprócz głównego wątku św. Faustyny, pojawiają się dwa inne dotyczące osób związanych
    z tajemnicą Bożego Miłosierdzia i z Płockiem. Są to Jan Paweł II oraz śp. ks. Piotr Błoński, którego postawa wobec choroby i śmierci w młodym wieku ubogaciła wielu mieszkańców Płocka diecezji. Film rozprowadzany jest w formie cegiełek, z których dochód w całości przeznaczony jest na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Każda cegiełka to dowolna kwota! Płyty dostępne u p. Ewy.

Dodaj komentarz