Ogłoszenia Parafialne

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2.04.2018

 1. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych, to drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego – nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Modlitwą dziś ogarniamy uczelnie katolickie i składamy ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby WSD w Płocku.
 2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.
 4. Oktawę Wielkanocy kończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół przygotowuje się niej przez nowennę do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed mszą św. wieczorną koronka do Bożego Miłosierdzia oraz specjalna modlitwa. Zachęcamy do jej odmawiania również  w domach.
 5. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30 po niej procesja. Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Prusinowski, przewodnik główny płockiej pielgrzymki na Jasną Górę, wikariusz parafii Biała. Zapraszamy Asystę procesyjną oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
 6. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia.  
 7. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej(adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godz. 19.00),
  w piątek modlimy się do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata (wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00),
  w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Koła Żywego Różańca.
 8. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły  w tym tygodniu podczas katechezy.
 9. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
  10. W Niedzielę Miłosierdzia organizowany jest kiermasz ciast. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdu dla scholi i ministrantów. Na początku wakacji chcą wyjechać na trzydniową wycieczkę na południe Polski.
  11. Rodziców dzieci ze scholi i rodziców ministrantów wyjeżdżających na wycieczkę zapraszamy w sobotę na spotkanie salki na godz. 12.00.
  12. Stowarzyszenie pomocy dla osób niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Gostyninie zaprasza chętnych: osoby niepełnosprawne, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, emerytów, rencistów i osoby samotne na wycieczkę do Warszawy w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski. Termin wycieczki – 9 maja 2018 r. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

Dodaj komentarz