Aktualności

Rejonowe elimincje ministranckie w piłkę halową

W sobotę 11. marca, w Brudzeniu Dużym odbyły się rejonowe eliminacje ministranckich rozgrywek w piłkę nożną halową. Ministranci z naszej parafii w kategorii Szkół Podstawowych wywalczyli II miejsce i awansowali do finału diecezjalnego.

W turniej brały udział zwycięskie reprezentacje z dekantów: sierpeckiego, dwóch płockich, dobrzyńskiego, gąbińskiego oraz gostynińskiego. Nasz dekanat w kategorii ministrantów ze Szkoły Podstawowej oraz ministrantów z Gimnazjum reprezentowali ministranci z naszej parafii.

Na hali trwała zacięta walka o podium. Nasi ministranci ze szkoły podstawowej zajęli II miejsce, zaś ministranci z gimnazjaliści III miejsce. Wszyscy przy tym się dobrze bawili a jednocześnie był to czas integracji.  Bo nie ma lepszej integracji gdy jest się razem na boisku, było widać, że ci młodzi ludzie wiedzą że tylko przez ciężką i wspólną pracę można coś osiągnąć. I choć pierwszy mecz przegrali, był to ich jedyna porażka. Nie poddali się, lecz walczyli do samego końca. Następne mecze „przeszli jak burza” i osiągnęli sukces.

Piotr OSIPOWICZ

Gratulujemy obu naszym, drużynom a ministrantom młodszym życzymy sukcesu w finałach.

 {gallery}ministranci/turniej17{/gallery}

Dodaj komentarz